Ryan Reynolds az ember, akinek sikerült felállni a padlóról és újraindítani a karrierjét. Hollywood egyik legnépszerűbb színésze a 2010-es évek elején hatalmasat bukott néhány rosszul sikerült szerepválasztással, és sokan jogosan gondolhatták, hogy hamar kikopik a neve a köztudatból. A 2011-es Zöld Lámpás vagy a 2009-es X-Men kezdetek: Farkas című filmek után Reynoldsot jogosan temette a szakma, de végül a kanadai-amerikai színész mégis felért a csúcsra. Sőt, még üzletemberként is.
Reynolds karrierjét a 2016-os Deadpool mentette meg, amikor a színész kapott egy második esélyt a nagyszájú zsoldos megformálására.
A film hatalmas anyagi, kritikai és közönségsiker lett, és hivatkozási alappá vált a képregényfilmek között. A modern képregényfilmes műfaj első olyan darabja volt, amely brutalitása és nyelvezete miatt a legmagasabb korhatár-besorolást kapta, és ezzel bebizonyította, hogy ezt a zsánert nem csak a családbarát körítéssel lehet eladni a közönségnek. A 2016-os Deadpool mozi több mint 780 millió dollárt termelt, amit szinte centre pontosan megismételt a 2018-as második rész. 2024-ben immár a Disney égisze alatt érkezik majd a Deadpool harmadik felvonása, amelybe sikerült visszacsábítani Hugh Jackmant Farkas szerepébe, így várhatóan a film felül fogja múlni az első két epizódot bevétel szempontjából.
Reynolds viszont nemcsak színészként, hanem üzletemberként is remekel. Ahogy arról korábbi cikkünkben írtunk, Rob McElhenney-vel néhány éve megvásárolták az angol ötödosztályban szereplő Wrexham AFC csapatot, és jelen állás szerint a Vörös Sárkányok (Red Dragons, a csapat beceneve) a következő idényt már egy ligával fentebb kezdi meg, hiszen vezeti a National League-et. A Wrexhamnél elért sikerekről még egy dokumentumsorozat is készült a Hulu streamingoldalra, amely az Egyesült Államokban hatalmas népszerűségnek örvend.
Reynolds most egy másik bizniszével kaszál hatalmasat, hiszen eladja a tulajdonában lévő Mint Mobile telekommunikációs céget a T-Mobile-nak – írta meg a New York Post. Az üzlet értéke 1,35 milliárd dollár.
Sosem gondoltam volna, hogy egyszer lesz egy telekommunikációs cégem, amelyet aztán majdnem másfél milliárd dollárért eladok a T-Mobile-nak. Az élet néha furcsa fordulatokat hoz, de nagyon büszke vagyok arra, amit elértem
– mondta a színész. Reynoldsnak nem ez az első sikeres üzleti húzása.
2020-ban 610 millió dollárt keresett azzal, hogy eladta az Aviation American Gin italgyártó cégét a Diageónak.
Még 2018-ban vásárolt részesedést az Aviation American Ginben, és már a következő évben felvirágoztatta a márkát. Az Aviation eladásai 2019-ben több mint duplájára nőttek az egy évvel korábbihoz képest – erről a The Guardian írt. A Diageo – a világ egyik legnagyobb italforgalmazó vállalata – közölte, hogy hatalmas potenciált látnak az Aviationben, amely rövid idő alatt a második legnagyobb márkává nőtte ki magát a prémiumginek szegmensében.
Reynolds az akvizíció után elmondta, hogy 2018-ban azért vásárolta meg az Aviationt, mert a gin a kedvenc itala.
Hozzátette, hogy ez a lépés indította el üzletemberként az úton, mivel hamar rájött, hogy nagyon élvezi a munkát és a kihívásokat, amelyeket vállalatvezetőként megtapasztalt.
Egy márka fejlesztése, a vállalat építése és marketingstratégiák kidolgozása… ezek a legizgalmasabb dolgok, amiket valaha csináltam
Ryan Reynolds a csúcson van, és nem látszik, hogy a közeljövőben lekerülne onnan. A színészi pályán átélt kudarcok láthatóan megedzették, és azóta minden arannyá válik, ami a keze ügyébe kerül. Hollywoodban rendkívül foglalkoztatott sztár lett, stúdiók versenyeznek a kegyeiért. A Deadpool filmek mellett olyan sikermozikban szerepelt, mint a Free Guy vagy a Netflix saját gyártású filmjei, Az Adam projekt és a Különösen veszélyes bűnözők.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.