Akárcsak a bérletárak, a napijegyek ára is jelentősen emelkedett az idei fesztiválokon. Tavaly óta 20–35 százalékkal drágábbak a belépők. A Szigeten – amely Magyarország legnagyobb fesztiválrendezvénye – a bérletek 33 százalékkal drágultak egy év alatt. A napijegyek esetében, naptól függően 10–26 százalék közötti áremelkedést lehet látni.
A cikk írásának pillanatában egy pénteki napra szóló belépőjegy 42 ezer forintba kerül. Ennek a napnak a sztárfellépője az Imagine Dragons lesz. Ez az ár viszonylag magasnak tűnhet egy koncertért, pláne, ha figyelembe vesszük, hogy az Imagine Dragons alternatív rockot játszó együttes augusztus 22–23-i párizsi koncertjére 65,37 euróért kínálják a belépőt, ami átszámítva nagyjából 25 500 forint. Hozzá kell tenni, hogy a banda augusztus 16-i vilniusi fellépésére 81,59 euróért lehet jegyet venni a Stereoboard.com oldalon, azaz körülbelül 31 800 forintért.
Ehhez képest a pénteki Sziget-napijegy valóban kicsit borsosabbnak tűnik, de a szervezők ehhez hozzátették, hogy a fesztiválbelépő nemcsak egy koncertet, hanem egy egész napi programsorozatot biztosít.
A nagy Sziget-trükk: évről évre tízmilliókat kaszálnak a mámoros fesztiválozókon – hiába vitatott, az idén sem lesz ez máshogyCsak tavaly majdnem 60 millió forintot felejtettek a bulizók a fesztiválegyenlegükön. A Sziget szerint semmi sem akadályozza, hogy ezek a pénzek visszakerüljenek a jogos tulajdonosokhoz. |
Ahogy a Sziget Fesztivál sajtóközleményében írta, az elmúlt hónapokban a nagy nemzetközi sztárok egymás után érkeztek Budapestre fellépni. Ezekért a koncertekért átlagosan 30-40 ezer forintot is elkérhetnek Magyarországon, ez pedig egy szinten van a napijegyük árával.
A Sziget napijegy árait úgy kalkuláljuk, hogy ne legyen magasabb egy budapesti arénás koncert áránál
– nyilatkozta a Sziget főszervezője, Kádár Tamás. Hozzátette, hogy a jegyek még olcsóbbak, ha valaki korán vásárolja meg őket.
Kádár Tamás szerint a napijegyért a vendégeik nemcsak egy koncertet kapnak, hanem több tucat fellépőt nézhetnek meg számos kulturális program mellett.
A szervezők közleményükben azt írták, hogy a programkínálatuk reggel 10-től kezdve a másnap hajnali órákig folyamatosan biztosít elfoglaltságot. Sportprogramok, feltörekvő zenészek koncertjei, ipar- és képzőművészeti programok, cirkuszi előadás, vándorvurstli és még sok más látványosság van a fesztiválon. A szervezők úgy látják, hogy a felkínált programok száma mellett nem elrugaszkodott a napijegyek árazása.
Természetesen a programokba bele kell kalkulálni a fogyasztást is, hiszen a napijegy ára csak a programokra biztosít belépést. Sok kritika érte a Sziget Fesztivált az elmúlt években, hogy az árazásuk nem a magyar, sokkal inkább a külföldi pénztárcákhoz lett igazítva. Egy vendég, ha egy egész napot tölt a fesztiválon, akkor ennie és innia is kell, sokak szerint pedig ezen a ponton túl van árazva a Sziget. Kádár Tamás korábban a Világgazdaságnak elmondta, hogy az áraikat a budapesti belváros klubjainak áraihoz igazítják. Ez azt jelenti, hogy a terveik szerint a vendégeiknek annyiba kerül egy éjszakát végigbulizni a Szigeten, mintha egy belvárosi szórakozóhelyet választanának.
Emellett az idei évtől egy új szabályt is bevezettek az ételárusító partnereik körében.
A terv szerint minden ilyen szolgáltatónak kötelező egy „menüt” 2500 forintos áron kínálni a fesztiválon, hogy minden vendég számára legyen elérhető árú étkezési lehetőség.
Azt, hogy ez miként fog a gyakorlatban megvalósulni, még nem lehet tudni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.