A 2017-es Fyre Festival igazi katasztrófaként vonult be a köztudatba, hiszen a szupermodellekkel reklámozott luxusfesztivál ígéreteiből olyannyira nem valósult meg semmi, hogy a főszervező Billy McFarlandot csalásért hat év börtönre ítélték. Ennek ellenére a 2022-ben feltételesen szabadult szervező 2023 augusztusában egy videóban már a fesztivál következő kiadását hirdette, sőt jegyek vásárlására is biztatott.
A balul elsült első FyreFestival után McFarland ragaszkodik ahhoz, hogy most minden másként lesz. A The Wall Street Journalnek elmondta, hogy a korábbi kudarc utáni próbálkozással mindent egy lapra tesz fel, hiszen még egy bukás után eltűnnének a lehetőségei, legyen szó marketingkarrierről, egy podcastmegjelenésről vagy akár egy kapcsolatról.
Talán még fontosabb, hogy a fesztivál mögött álló Fyre Media 51 százalékát megvette egy meg nem nevezett produkciós vállalat, és a Fyre Media felel majd a rendezvény pénzügyeiért és lebonyolításáért, de együttműködik egy tehetségkutató vállalattal és egy fesztiválszervező vállalkozással is, így
McFarland gyakorlatilag csak a marketingért és a promóciós rendezvényekért felel.
Bár szinte semmit nem tudni arról, hogy a fesztivál mikor és hol lesz, vagy épp kik lépnek majd ott fel, a koncepció hasonló az előző kiadásban meghirdetetthez, így lehetséges helyszínek után Hondurasban, Belizében, a Turks- és Caicos-szigeteken, Jamaicán és Panamában kutatnak. A tervek szerint tehát egy karib-tengeri szigeten rendeznék ismét a luxusfesztivált, melynek első kiadásáról több dokumentumfilm is készült.
A WSJ-nek Heath Miller is megerősítette, hogy McFarland rendelkezik partnerekkel a vállalkozásra, és a húsz éve koncertszervezőként dolgozó férfi azt is elárulta, hogy egyébként nem is állt volna szóba a jelenleg 32 éves bukott szervezővel, aki már a Fyre Festival előtt is sorozatvállalkozó volt. A tavaly augusztusi bejelentéskor McFarland száz VIP-jegyet is eladott a Fyre Festival II-re, darabját 550 dollárért (közel 200 ezer forint), de bevételekre szüksége is van, hiszen a bukott első fesztivál után 26 millió dollárral tartozik a befektetőknek.
Jelenleg marketingből és különböző megjelenésekből van bevétele a botcsinálta szervezőnek, de egy kripto-youtuberrel is verekedett egy rendezvény keretében, így valamennyit folyamatosan tud törleszteni, noha
a 26 millió dollárból egyelőre 50–100 ezer dollár közötti összeget tudott csak visszafizetni.
A jövő augusztusig próbaidőn lévő McFarland mostani jövedelme egy része is a kártérítésekre megy el, ahogy a korábbi befektetőké lesz Fyre Festival II bevétele is. Ugyanakkor az első fesztivál szervezésében részt vevő Andy King arról beszélt a WSJ-nek, hogy azt mondta a szervezőnek, csak akkor segít neki, ha egy másik cég felvásárolja a Fyre Mediát, és átveszi a pénzügyeket, ám amikor meg akart győződni arról, hogy mekkora részesedése maradt, McFarland ismét eltűnt. Szóval könnyen lehet, hogy végül a Fyre Festival II-ről is kiderül, hogy átverés.
McFarland ugyanakkor úgy érzi, hogy a fesztiválnak jót tesznek a hitetlenkedők, és a rendezvény csak addig érdekes, amíg 90 százalék szerint kudarcra van ítélve, de amint nyilvánvalóvá válik, hogy jó lesz, már senkit sem fog érdekelni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.