Minden településnek, Budapesten pedig a kerületeknek is van katasztrófaelhárítási tervük, ami alapján az illetékes hatóságok cselekedhetnek, összehangolhatják tevékenységüket, irányíthatják a kármegelőzési, kárelhárítási munkát - mondta Szentes György, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője. A katasztrófaelhárítási tervben többek között ki vannak jelölve azok a közösségi létesítmények, amikben az ideiglenesen kitelepített lakosságot el lehet látni, így a szerdai Angyalföldi evakuálás is a megadott három bázishely - két iskola és a Vasas pálya - bevonásával történt.
Mint ahogy azt azonban Szentes elárulta, a kiürítésen dolgozó szerveket nem koordinálta senki. "A védelmi bizottság feladata lett volna a feladatok összefogása, de a helyszínen lévő illetékesek úgy látták, hogy nincs szükség a bizottság összehívására. Ha összeült volna, akkor sem tudták volna gyorsabban kiüríteni a területet".
A döntéshozók - a kerület polgármestere, a polgári védelmi igazgatóság illetékese, a rendőrség helyszíni parancsnoka - úgy látták, hogy elegendőek a rendelkezésre álló eszközök, és hogy a lakosság alapvetően együtt is működik a kitelepítésben. Gyurcsány Ferenc késő délután tájékoztatást kért a történésekről, estére Szekeres Imre honvédelmi miniszter is megjelent a helyszínen.
A bombáról a bejelentés háromnegyed kettőkor érkezett; az összegyűlt rendőrök és polgárőrök fél öt körül kapták meg az utasítást, hogy párokat alkotva járják végig a megadott házakat, és szólítsák fel távozásra a lakókat. Végül hét óra után kezdhettek hozzá és fél tizenegy körülre fejezték be a tűzszerészek a munkát, és a lakók éjfél körülre térhettek haza otthonaikba.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.