Szinte semmi esélyük sincs a kevésbé jómódú diákoknak arra, hogy a pótfelvételi eljárás során bekerüljenek a felsőoktatásba, az úgynevezett slágerszakok pedig csak a leggazdagabb diákok számára elérhetők – derült ki a magyar Nemzet rendelkezésére bocsátott, nyilvánosságra eddig nem hozott képzési jegyzékből.
Alapképzésen egyáltalán nem, mesterképzésen pedig elvétve szerepel egy-egy ingyenes kurzus, a többi képzés tandíjas.
A slágerszakok – az orvosi, illetve a gazdasági képzések – pedig olyan drágák, hogy a magyar családok 99 százaléka számára elérhetetlenek.
A lap által összeállított rangsor szerint az idén a legköltségesebb fogorvosnak tanulni a Semmelweis Egyetemen: itt egy tanévre 2,71 millió forintot kérnek.
A képzés tíz féléves, vagyis a fogorvosi diploma megszerzése összesen 13,55 millió forintba kerül.
A dobogó második és harmadik fokán két mesterképzés (másoddiplomás képzés) áll, mindkettő a Közép-európai Egyetemen (CEU) indul, tandíjuk évente 2,47 millió forint.
A negyedik helyen a Budapesti Corvinus Egyetem Master of Business Administration elnevezésű angol nyelvű mesterképzése áll évi kétmillió forintos tarifával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.