"Sokszor szívesen hallgatunk zenét csukott szemmel, mert úgy érezzük, így erősebb az élmény" – mondta a NewScientistnek a Tel Aviv-i Sourasky Medical Center kutatója, akit munkatársaival képalkotó módszerek segítségével vizsgálta a jelenséget.
Talma Hendler és kollégái tizenöt önkéntes agytevékenységet vizsgálták, miközben azok a Hitchcock filmek zenéihez hasonló ijesztő dallamokat hallgattak. A funckionális MRI vizsgálat eredménye szerint azok, akik csukott szemmel hallgatták a zenét, sokkal több agyi tevékenységet mutattak, mint a nyitott szemű résztvevők. A kísérletet semleges zenével is elvégezték, ekkor nem tapasztaltak jelentős eltérést a két csoport között.
A kísérlet azt is kimutatta, hogy a szem becsukásakor a fenyegetettség érzéséért felelős agyterült vált aktívabbá. A jelek szerint ennek kiváltásához ideiglenes vakság szükséges, a jelenség ugyanis nem ismétlődött meg, amikor a résztvevők teljes sötétségben hallgatták a zenét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.