Az iskola- és szakválasztási szempontjaikról, az intézettel szemben támasztott elvárásaikról és a bejutás körülményeiről kérdezték az elsőéves hallgatókat a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Főiskolai Kar Zalaegerszegi Intézetében egy közvélemény-kutatás keretében. A felmérés eredményei szerint a hallgatók körében az elsődleges szempontok az intézet kiválasztásakor a diploma elismertsége a munkaerőpiacon, a főiskola presztízse és jó hírneve, valamint a földrajzi közelség voltak.
A diákok döntését ennél kisebb mértékben befolyásolta a családi vagy baráti ráhatás, az ismerőseiktől kapott információk, a középiskolai tanáraik javaslata és a várható ponthatár. A kutatás eredményei ugyanakkor azt mutatják, hogy a felvételizőkre legcsekélyebb hatással a toborzó kampány van, valamint az a kényszer, hogy esetleg nem vették fel őket más felsőoktatási intézménybe.
A felmérés szerint az intézményen belüli szakválasztást elsősorban a gyors állásszerzés reménye, az adott szakma társadalmi presztízse és a jó kereseti lehetőség befolyásolta, míg a szakmai motiváltság és az érdeklődés csak negyedik a rangsorban.
„Az évente elvégzett gólyafelmérés eredményei rendkívül hasznos információkat nyújtanak arról, hogy a hallgatók mi alapján döntenek és mi az, ami igazán fontos számukra a felsőoktatásban. A kutatás eredményei azt mutatják, hogy a hallgatók legfontosabb elvárásai teljesülnek, hiszen a BGF PSZK Zalaegerszegi Intézetében, a diákok korszerű környezetben színvonalas, gyakorlatorientált képzésben részesülhetnek” – véli Tóth József, a BGF PSZK Zalaegerszegi Intézetének igazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.