Az 1986-ban felrobbant atomreaktor 48 kilométeres körzete a katasztrófa óta teljesen el van zárva a látogatók elől. Kétezer ötszáz fős személyzet gondoskodik az erőmű maradványainak karbantartásáról, több műszakban, hogy ezzel is minimalizálják a sugárfertőzést. Mostanra több százan költöztek vissza a lezárt övezetbe a kormány tiltása ellenére és egyes utazási irodák látogatásokat is szerveznek ebbe a zónába, egyelőre illegálisan.
Jövőre viszont változhat a helyzet, mert a tervek szerint Kijev megnyitja a huszonnégy éve lezárt területet. A Rendkívüli Helyzetek Minisztériuma az AP szerint közölte: olyan útvonalakat építenek ki Csernobilban, amelyek egyszerre biztonságosak és veszélytelenek is.
A tárca egyúttal közölte, hogy 2015-re befejezik az új szarkofág építését. A 20 ezer tonnás szerkezetet sínek segítségével gördítik a helyére, ahol teljes egészében befedik majd elődjét, amelyet a robbanást követően kapkodva húztak fel a sugárzás csökkentésére. Az ukrán kormány közlése szerint az építkezés az eredeti 550 millió dollár helyett 1,15 milliárd dollárból valósul meg a szigorúbb biztonsági követelmények miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.