Magyarország Putyinizációja című elemzésében a The Washington Post szerkesztősége leszögezi: elképzelhető, hogy egyesek sajnálják majd, hogy az EU elnökség forgó rendszerben változik, hiszen január elsejétől Magyarország veszi át a tisztséget.
Orbán kormánya támadás sorozatot indított a független intézmények, így az Alkotmánybíróság, az Állami Számvevőszék, valamint a Magyar Nemzeti Bank ellen. A lap szerint ezzel párhuzamosan a most elfogadott médiatörvény Oroszországhoz teszi hasonlatossá Magyarországot. A hazai kereskedelmi média erőteljesen tiltakozott a korlátozás ellen, csakúgy, mint egyes európai politikusok. Ugyanakkor több ország kormánya hallgat az ügyben azért, hogy ne keltsen újabb feszültséget a nehézségekkel küzdő EU-ban.
A lap leszögezi: ez helytelen álláspont, Európa nem engedheti meg, hogy egyik tagja megsértse az alapvető szabadságjogokat. Májusban az EU csúcstalálkozót tart Budapesten, amelyen részt vesz Hillary Clinton amerikai külügyminiszter. A Post véleménye szerint Orbánnak csökkentenie kell a hatalom koncentrációt és módosítani a médiatörvényt vagy elviselnie a megaláztatást, hogy az EU és az Egyesült Államok is bojkottálja a találkozót.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.