Hétfő óta a Szuezi-csatorna hatezer dolgozója sztrájkol, bár a hivatalos közlés szerint a munkabeszüntetés nem veszélyezteti a világ egyik legfontosabb tengeri átjárójának működését. A sztrájk azonban tovább terjed, hiszen az AP jelentése szerint már a kairói tömegközlekedési vállalat több ezer munkatársa nem vette fel a munkát.
Az ellenállás annak ellenére erősödik, hogy Aboul Gheit külügyminiszter az Al-Arabiya televíziónak nyilatkozva leszögezte, hogy "ha kalandorok veszik kézbe a reformok előkészítését", akkor a hadsereg átveheti az irányítást az alkotmány és a nemzetbiztonság megvédése érdekében, ez pedig "rendkívül súlyos helyzetet eredményezhet".
A tizenhét napja tartó tüntetéssorozat ma és holnap új lendületet vehet, hiszen a szervezők Khaled Abdel-Hamid vezetésével hat különböző helyszínre várják a demonstrálókat, akik azután a tervek szerint mindannyian a Tahrir-térre vonulnak. A tüntetők változatlanul Mubarak elnök távozását követelik, a tiltakozásoknak új lendületet adtak azok a hírek, melyek szerint a harminc éve kormányzó elnök több tízmilliárd dollárnyi vagyont halmozott fel, miközben a Világbank jelentése szerint Egyiptom 80 millió lakosának mintegy 40 százaléka napi 2 dollárból kevesebből él.
A Fehér Ház szerdán este ismételten sürgette, hogy az egyiptomi miniszterek tegyenek az eddiginél többet a tüntetők követeléseinek teljesítésére. Mubarak kormánya úgy reagált, hogy az amerikaiak "rá akarják erőszakolni" a kísérleteiket egy hűséges közel-keleti szövetségesre, azzal érvelve, hogy a gyors reformok túlságosan kockázatosak lennének.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.