William Hague brit külügyminiszter a líbiai tüntetők elleni erőszak azonnal beszüntetését és a demokratikus reformokkal kapcsolatos párbeszéd megkezdését sürgette. Hague emellett az internet és más telekommunikációs rendszerek helyreállítását és az erőszakos cselekmények felelőseinek bíróság elé állítását követelte nyilatkozatában, amelyet az AP idéz. Werner Hoyer német külügyi államminiszter pedig úgy fogalmazott, az Európai Uniónak nem szabad hagynia, hogy Kadhafi megzsarolja.
Franco Frattini olasz külügyminiszter arra hívta fel a figyelmet, hogy átfogó intézkedési tervre van szükség a térség országainak megsegítésére. Frattini aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy egy iszlám állam jöhet létre Egyiptom szomszédságában. Az uniós tagállamokat ugyanakkor komoly aggodalommal tölti el az is, hogy a krízis elhúzódása újabb bevándorlási hullámot idézhet elő, amely elsősorban Olaszország számára jelenthet terhet.
Mint arról beszámoltunk, a líbiai diktátor fia közölte, hogy a kormány nem enged a tüntetőknek és ha kell, az utolsó töltényig harcol a demonstrálók ellen. Az európai cégek eközben már arra készülnek, hogy evakuálják külföldi munkatársaikat az országból, ahol az egy hete tartó összecsapásokban eddig becslések szerint kétszázan vesztették életüket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.