„Személy szerint felháborodtam, egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy a Magyarországon legeredményesebb sportág nincs benne ebben a körben” – fogalmazott Ludasi Róbert, a Csepeli Kajak-Kenu Egyesület szakosztályvezetője. A kormány azt ígérte, hogy az állam majd kompenzálja az olyan kiemelkedően eredményes olimpiai sportágakat, mint az úszás, vívás, a kajak-kenu, mivel a labdajátékok támogatása kevesebb lesz. A jövő évi költségvetés számaival azonban még senki nincs tisztában, így tervezni sem tudnak.
A pénzre azonban igencsak szükség lenne, hiszen az évről-évre sikeres olimpikonoknak és világbajnoknak siralmas körülmények között kell készülniük a világversenyekre. Ludasi Róbert szerint a csepeli egyesület rendszerint infrastrukturális gondokkal küszködik, omlik a vakolat, a zuhanyzási lehetőségek sem éppen rózsásak. Tavaly az akkori önkormányzattól még 7,5 millió forintot kaptak, ami a korábbiakhoz képest rekordösszegnek számított. Idén a kerület vezetése 500 ezer forintot ígért, ám ez augusztus közepéig nem érkezett meg. (Csak összehasonlításképpen: az évi 200 milliónál kisebb költségvetésű NB I-es focicsapatok már bizonytalan anyagi helyzetűnek számít).
A mintegy 100 klubot és 4 ezer versenyzőt felölelő Magyar Kajak-Kenu Szövetség idei költségvetése 690 millió forint. A szövetség nagyjából 50 klubot támogat összesen 176 millió forint értékben. Ám ebben nem csak az élsportolók, hanem a hobbikajakosok és kenusok is benne vannak. A szövetség becslése szerint nagyjából tízezres tömegről van szó.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.