BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bécs a világ legjobb városa

Bécs immár negyedik alkalommal szerezte meg az első helyet a legjobb életminőséget biztosító városok között a Mercer listáján. Az európai városok nyolc pozíciót szereztek meg az első tízből, a globális kutatóvállalat meglátása szerint ennek egyik oka, hogy egyes városok profitáltak a globális válság súlyosbodásából adódó nagyobb bizonytalanságból.

A Mercer 221 várost vett górcső alá, az értékeléshez többek között a következő kritériumok szolgáltattak alapot: az áram- és vízellátás, a telefon- és postai szolgáltatás, tömegközlekedési eszközök, közlekedési zavarok, nemzetközi célpontok elérését szolgáló légi járatok. Bécs első helyét nagyrészt a tömegközlekedés minőségének és a közbiztonságnak köszönheti, ezek a tényezők kiegyenlítették azt, hogy az infrastruktúra terén mindössze a tizenhatodik helyet szerezte meg az osztrák főváros.

A teljes, az életminőséget mérő index tekintetében a második hely Zürichet illeti meg, majd az új-zélandi Auckland következik. München a negyedik helyet szerezte meg magának, a top ötöt pedig a kanadai Vancouver zárja. Az európai városok az infrastruktúra terén is őrzik vezető pozícióikat, bár az első helyet Szingapúr nyerte el. Németország a top ötből három hellyel büszkélkedhet: Frankfurt, München és Düsseldorf is bekerült a legjobb ötbe, közéjük ékelődött be a negyedik helyre Koppenhága.

Érdekesség, hogy az amerikai területeken az Egyesült Államok nem rúghatott labdába.. Az ötödik Vancouver után csak a top tízen kívül találunk amerikai városokat: Ottawa, Toronto és Montreal szerzett még jó helyezést, bár utóbbi csak a 23. helyet kapta meg. A kanadai városok tekintetében Calgary javított, míg Montreal rontott besorolásán. A Mercer szakértői szerint Vancouver elsősorban a remek klímájának köszönheti kiemelkedően jó eredményét.

A legjobb öt amerikai város listáját Honolulu zárja, de csak a 28. hellyel. Még inkább egyeduralkodó Új-Zéland az ázsiai-csendes-óceáni régióban: egyetlen más ország városai sem kerültek be a térség legjobb ötös listájába. Az Egyesült Államokkal elsőként az infrastruktúra toplistán találkozhatunk: Dallas a tizenötödik helyet szerezte meg.

Az öbölmenti országok közül Dubai és Abu Dhabi érték el a legmagasabb életminőséget, de így is csak a 73., illetve a 78. helyet szerezték meg. A Közel-Keleten a legnagyobb zuhanást Kairó és Damaszkusz szenvedte el a politikai bizonytalanságok miatt.

A legrosszabb életminőséget mutató városok listája sajnos nem meglepő: Bagdad visszaesett az utolsó helyig, az utolsó pozíciókban állomásozik még a csádi N’Djamena, Port-au-Prince (Haiti) és a Közép-afrikai köztársaságban található Bangui.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.