Az Európai Bizottság elnöke, Jose Manuel Barroso "nagyon nyugtalanítónak" nevezte az európai intézmények ellen intézett amerikai kémtámadásokat. Az Európai Parlamentben átláthatóságot és egyértelműséget követelt az Egyesült Államoktól.
Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke is aggodalmának adott kifejezést az amerikai kémkedési botránnyal kapcsolatban. Mindkét politikus jelezte, hogy haladéktalan felvilágosítást kértek az Egyesült Államoktól.
Eközben a Kreml szóvivője közölte, hogy a kiszovárogtató Edward Snowden, az amerikai titkosszolgálat volt alkalmazottja mégsem akar Oroszországban maradni. Miután értesült arról, hogy Vlagyimir Putyin elnök milyen feltétellel engedélyezné a maradását, letett erről a szándékáról és visszavonta a politikai menedék megadására vonatkozó kérelmét. Putyin jelezte, Snowden Oroszországban maradhat, ám azzal a feltétellel, hogy beszünteti az Egyesült Államok ellen irányuló tevékenységét. A Kreml szóvivője ugyanakkor utalt arra, hogy nem lehetséges Snowden kiadása az Egyesült Áíllamoknak. "Oroszország sohasem szolgáltatott ki valakit és ezt nem is teszi meg. Az eddigi esetek pedig nem kiszolgáltatásnak számitottak, hanem cserének" - tette hozzá a Kreml szóvivője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.