A kínai külügyminisztérium szóvivője az Obama bejelentésével kapcsolatos kérdésre válaszolva azt hangoztatta, hogy "a nemzetközi közösségnek együtt kell dolgoznia a terrorizmus elleni harcban, beleértve egyes országok erőfeszítéseinek támogatását".
Hua Csun-jing úgy fogalmazott, hogy "a terrorizmus nemzetközi táptalaját még távolról sem sikerült megszüntetni", s úgy vélte, hogy az IÁ fegyveresei Szíriában és Irakban új veszélyt jelentenek a globális biztonságra. Hozzátette, mindez a terrorizmus elleni nemzetközi összefogást is új kihívások elé állítja. A helyzetet "összetettnek és súlyosnak" nevezte.
Hua kijelentette, hogy Kína ellenzi a terrorizmus minden formáját, mindazonáltal megjegyezte, hogy a nemzetközi terrorizmus elleni harc során "tiszteletben kell tartani a nemzetközi szabályokat, s velük együtt az érintett országok szuverenitását, függetlenségét és területi integritását is".
Megfigyelők szerint Susan Rice, az amerikai elnök nemzetbiztonsági főtanácsadója, aki a hét elején háromnapos látogatáson járt a kínai fővárosban, hogy előkészítse Barack Obama novemberi tárgyalásait, pekingi megbeszélésein feltehetően már tájékoztatta kínai partnereit Obama várható lépéséről és meggyőzte őket annak szükségességéről.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.