A perben a központ az egész pályázati eljárás érvénytelenítését kérte, mert vitatták a kishantosi földekre kiírt pályázatokat, azok bírálatát, és azt a szerződést, amelyet olyan pályázó nyert, aki szerintük nem felelt meg a pályázati feltételeknek.
A bíróság a felperes keresetét valamennyi alperessel szemben elutasította. Az indoklás szerint a felperes az NFA pályázati felhívására benyújtotta pályázatait, ezért érdekeltté vált valamennyi pályázat szabályos lebonyolításában és elbírálásában, így abban, hogy más pályázókkal azonos eséllyel és feltételekkel indulhasson, illetve vehessen részt a pályázati eljárásban.
Csonka Ildikó bíró szerint a központ jogvédelmi igénye nem áll meg azon az alapon, hogy a szerződés érvénytelenné nyilvánítását követően új eljárás kiírására és annak számára kedvező elbírálására kerüljön sor. A bíróság ugyanis a pályáztatással összefüggésben semmilyen döntési jogkörrel nem rendelkezik – tette hozzá.
Ács Sándorné a Kishantosi Vidékfejlesztési Központ Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetője az MTI-hez eljuttatott közleményében meglepőnek nevezte az ítélet indoklását, miszerint a bíróság nem vizsgálhatja azt, hogy a pályázó megfelelt-e a pályázati feltételeknek. Az NFA valójában annak adja az állami földeket, akinek akarja - vagyis, ahogy ezt már régen gyanítjuk: színlelt pályáztatás folyik az állami földek ügyében – vélekedett.
A Greenpeace Magyarország véleménye szerint a döntés teljességgel megalapozatlan és elfogadhatatlan.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.