2017 júniusában 156 japán érdekeltségű vállalat működött Magyarországon, összehasonlításképpen, a 2016-os felméréskor 151 cégről volt tudomása a Jetro Budapestnek, amelyből 46 gyártó. A gyártók számában történt jelentős emelkedés csak részben köszönhető zöldmezős beruházásnak, az esetek többségében az anyavállalat nemzetközi felvásárlás eredményeként került japán tulajdonba. (Pl. Dreher – Asahi) 7 milliárd eurós export-teljesítmény – írják.
Vállalati közlések illetve hivatalos forrásból származó adatok alapján 2016-ban közel 35 százalékkal nőtt a Magyarországon működő japán vállalatok által elért export árbevétel, és megközelítette a 7 milliárd eurós értéket. Minden jelentős japán gyártó exportja növekedett 2015-ről 2016-ra; összességében 4,3 milliárd euróról 4,7 miilliárd euróra. Főbb export célországok az EU tagállamai, például Németország, az Egyesült Királyság, Lengyelország, a Cseh Köztársaság és Franciaország, az Unión kívül pedig természetesen Japán áll az első helyen.
A tavalyi év után, – amikor először érte el a 30 ezret a magyarországi japán vállalatoknál dolgozók száma – idén számuk további 10 százalékkal emelkedett. Egy százalékuk, több, mint 300 fő az anyaországból származó – rendszerint vezető beosztású – dolgozó. Lassú tendenciaként megfigyelhető, hogy egyre több vállalatnál magyar vezetők veszik át a japánok helyét. A felmérés alapján a legnagyobb foglalkoztatók a Denso, Suzuki és az Ibiden voltak, de további hat vállalatnál is 1000 fölött van a dolgozók száma – írja a Jetro Budapest.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.