A kanadai diplomácia vezetője úgy fogalmazott, hogy nagyon aggódik a külföldi beavatkozás lehetősége miatt.
Úgy ítéljük meg, hogy nagy a valószínűsége a külföldi beavatkozásnak, és azt gondoljuk, hogy már eddig is voltak kísérletek demokráciánk megzavarására
– hangoztatta Freeland, aki szerint ezeknek a kísérleteknek nem az a céljuk, hogy egy bizonyos eredményt elérjenek, hanem, hogy polarizálják a nyugati társadalmakat.
Justin Trudeau kanadai kormányfő nem sokkal később világossá tette, hogy kormánya „hihetetlen éberséggel” figyeli a potenciális fenyegetéseket.
Teljesen világos, hogy az Oroszországhoz hasonló országok állnak a megosztó célú kampányok mögött, amelyek miatt a belpolitika megosztottabbá és haragosabbá vált, mint korábban
– hangsúlyozta a liberális kanadai miniszterelnök.
A dinard-i G7 külügyminiszteri tanácskozáson szintén részt vevő Jeremy Hunt brit külügyminiszter annak fontosságát hangsúlyozta, hogy a liberális demokráciáknak meg kell akadályozniuk, hogy Oroszország és mások beavatkozzanak.
Az amerikai hírszerzés és más országok is többször azzal vádolták meg Oroszországot, hogy beavatkozik a demokratikus folyamatokba, hogy zűrzavart és feszültséget szítson Nyugaton. Moszkva eddig ezt mindannyiszor visszautasította.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.