A szombattól a londoni Saatchi Galériában látható utazó Tutanhamon-kiállítás
várhatóan nagy tömegeket vonz majd még a szokatlanul borsos, 37,40 fontos (14 300 forintos) belépő ellenére is.
A tárlaton 150 műkincset mutatnak be, amelyeket az egyiptomi régészeti minisztérium engedélyével adtak kölcsön a kiállításhoz.
Az arany fáraó kincsei című kiállítás november 2. és 2020. május 3. között látogatható a Saatchi Galériában. A tárlat anyagának több mint a felét korábban még sohasem mutatták be Egyiptomon kívül. Az utazó kiállítást, amely a világ számos országában bemutatkozik, az egyiptomi régészeti minisztérium és a New York-i IMG vállalat szervezte.
A különleges Tutanhamon-anyag 2018 márciusa és 2019 januárja között elsőként a Los Angeles-i Kaliforniai Tudományos Központban mutatkozott be, ahol 711 ezer látogató nézte meg. Ezt követően márciustól szeptemberig a párizsi Grande Halle de la Villette látta vendégül, ahol több mint 1,4 millióan voltak kíváncsiak rá, és ezzel a leglátogatottabb franciaországi kiállítás lett.
A Tutanhamon-kiállítást összesen tíz városban mutatják be. A London utáni állomást még nem jelentették be, de az már biztos, hogy 2021 elejétől a sydney-i Ausztráliai Múzeumban látható majd fél évig, később pedig Japánban, Kanadában és Dél-Koreában is megrendezik.
A 2020-as évek közepére, amikor az utazó kiállítás anyaga visszatér Egyiptomba, már több millió látogatója lesz, és ezzel a világ legnépszerűbb régészeti kiállításává válhat.
Egyetlen konkurenciája a 2005-ös Tutanhamon-kiállítás, amely 17 városban mutatkozott be, és több mint 11,5 millió látogatója volt.
Az utazó kiállítás bevételeiből származó forrásokat a Nagy Egyiptomi Múzeum befejezésére fordítják, amely Kairó külvárosában épül, két kilométerre a piramisoktól. A múzeum megnyitása után a fáraó kincseit többé nem mutatják be külföldi kiállításokon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.