Az Európai Unió állampolgárai átlagosan 52, míg a magyar lakosság 53 százaléka lépett kapcsolatba közhivatalokkal közigazgatási ügyei elektronikus intézése során
– derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) digitális társadalomról és gazdaságról készült, a 2018-as évet összegző adataiból. Az e-közigazgatás legfejlettebb szolgáltatási szintjét, a kitöltött űrlapok elküldését a visegrádi országok lakosságának negyede vette igénybe, ami 8 százalékponttal alacsonyabb az uniós átlagnál.
A V4-es rangsort Magyarország vezette, utána Csehország, Lengyelország és Szlovákia következett.
A tanulmány egyebek mellett kitér arra is, hogy a hazai vállalkozások kétharmadának volt honlapja, ugyanakkor az egyes nemzetgazdasági ágak között jelentős az eltérés: az információ és kommunikáció nemzetgazdasági ágban működő vállalkozások 91 százaléka, míg a szállítás és raktározás, valamint az adminisztratív és szolgáltatást támogató tevékenységet végzőknek alig több, mint a fele tartotta fontosnak, hogy honlapot hozzon létre.
A lakossági internethasználat tekintetében az Európai Unió (EU) tagországaiban a világhálóra csatlakozó háztartások aránya átlagosan 89 százalék. Magyarországon – az előző évhez képest 1 százalékpontos növekedést követően – 83 százalék volt. A hazai ellátottság 2010 és 2018 között ugyan évente átlagosan 4,5 százalékkal emelkedett, 2018-ban mégis az uniós átlag alatt maradt 6 százalékponttal, ezzel a tagországi rangsor 20. helyén állt. Jellemzően a 16–74 évesek körében gyakori a netezés. Az összes internethasználó, és ezen belül a gyakori felhasználóknak is több mint a fele, 51 százaléka nő volt.
A teljes cikk a Világgazdaság csütörtöki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.