Rakétát lőtt ki Kína a Hajnan tartományból még április 29-én. A rakéta a Tianhe űrállomásra tartott volna, ám menet közben elszabadult, jelenleg körülbelül 90 percenként kerüli meg a Földet és folyamatosan közelít bolygónkhoz – írja a The Guradian.
A legnagyobb probléma, hogy nem tudni, hova csapódik be.
A Long March 5B névre keresztelt rakéta 30 méter hosszú, 21 tonnás és nagyjából 27 ezer km/h-s végsebesség elérésére képes.
Jonathan McDowell asztrofizikus a The Guardiannak elmondta,
nagy eséllyel a rakéta jelentős része az atmoszféra és a súrlódás martalékává válik és elég, azonban még így is nagyobb darabokra hullhat, és becsapódáskor sérüléseket okozhat. Szerinte Kína nagyon felelőtlenül járt el.
A szakértő emlékeztetett, hogy Kínából korábban már lőttek fel egy ilyen rakétát, amelyről vasrudak szakadtak el, amelyek a becsapódáskor elefántcsontparti épületekben tettek kárt, és csak a szerencsén múlt, hogy nem történt emberi tragédia.
Mivel a Föld közel háromnegyedét víz borítja, ezért nagy eséllyel valamelyik tengerben vagy óceánban végzi a rakéta és alkatrészei, ám ez is csak a szerencsén múlik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.