Törölt járatok és kígyózó sorok akadályozzák a britek utazását a repülőtereken. A nyaralók számításait keresztülhúzta a fennakadás
– írja a Reuters. A britek nagyon csalódottak, hiszen a pandémia óta ezen a nyáron mozdulhattak volna ki először hosszabb távra külföldre, mivel a korlátozások is sokat enyhültek.
A helyzetet tovább rontja, hogy a munkaerőhiány miatt nincs elég személyzet sem, amely kezelni tudná a káoszt. Pont a csúcsszezonban, amikor magához tért volna a szektor, nyilvánul meg leginkább a létszám hiánya, például nagyon kevés a poggyászkezelő és a biztonsági személyzet, illetve az ügyfélszolgálatosokból sincs elég. A légitársaságok a munkaerőtoborzás nehézségeivel indokolják a körülményeket.
Nagy-Britanniában a londoni Heathrow repülőtér a legforgalmasabb. Ráadásul a most követhető hétvége négynapos lesz a briteknél annak, aki nem dolgozik, és sokan terveznek utazást.
Problémák azonban nemcsak náluk vannak, Németországban márciusban sztrájk zavarta meg a repülőterek üzemeltetését, a holland KLM légitársaság a múlt héten nagyrészt felfüggesztette a jegyértékesítést az amszterdami Schiphol repülőtéren. Írországban is káosz volt vasárnap a dublini repülőtéren. Svédországban pedig beidézték a stockholmi repülőtér vezérigazgatóját a parlamentbe, hogy magyarázatot adjon a rendkívülien hosszú sorbanállásra.
Folytatódik a repülőtéri káosz, az EasyJet sorra törli a járataitA briteknek igazi repülőtéri káosszal kell szembenézniük ezen a héten. Túl sokan akarnak egyszerre utazni, a légitáraságok pedig nem tudják kiszolgálni a keresletet. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.