Tajvan munkacsoportot állított fel, hogy levonja a tanulságokat a Hamász Izrael elleni meglepetésszerű támadásából – közölte Csiu Kuo-cseng védelmi miniszter csütörtökön. A tárcavezető kiemelte, hogy a hírszerzés kulcsfontosságú a háború megelőzésében, ugyanis folyamatosan ki vannak téve a kínai katonai és politikai fenyegetéseknek.
A Reuters cikke emlékeztet, hogy Peking Kína részének tekinti az önálló kormányzattal rendelkező kelet-ázsiai szigetet 1949, a kínai kommunisták polgárháborús győzelme óta, és hangot ad annak a szándékának – beleértve a Tajvan közelében tartott két nagyszabású hadgyakorlatot 2022 augusztusában –, hogy szükség esetén erővel kényszerítse ki az újraegyesítést.
A portál megjegyzi, hogy bár jelentős különbségek vannak a Kína által Tajvant fenyegető veszély, valamint az Izrael és a Hamász között zajló események között – a kínaiaknak például át kell kelniük a Tajvani-szoroson, hogy megtámadják a szigetet –, a háború egy esetleges offenzíva lehetőségére irányította a figyelmet.
Csiu – akit újságírók kérdeztek arról, hogy mit tanultak az izraeli konfliktusból – elmondta, a minisztérium munkacsoportot állított fel a helyzet tanulmányozására.
Az első és legfontosabb tanulság, hogy mekkora jelentősége van a titkosszolgálatnak. A megfelelő információk birtokában ugyanis megelőzhető egy háború kirobbanása
– fogalmazott. Szerinte az Izrael és a Hamász közötti harcok ékes példái annak, hogy milyen szörnyűségekkel járnak a fegyveres konfliktusok. Megjegyezte: bár a tajvani hadsereg is azon dolgozik, hogy fokozza a harci készültséget, mégsem számítanak az izraelihez hasonló esetre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.