BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nagyot estek a kínai techrészvények

Az amerikai hatóságok kilátásba helyzeték a kivezetésüket a tőzsdéről.

Számos népszerű kínai techcég részvénye zuhanásba kezdett, miután az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet  (US SEC) csütörtökön megnevezett öt vállalatot, amelyeket kivezethetnek az amerikai tőzsdei kereskedésből, mivel nem tesznek eleget a jelentési kötelezettségeiknek.

Az említett vállalatok a Yum China Holdings, egy amerikai Fortune 500 gyorséttermi vállalat, ami többek között a KFC-t is üzemelteti, az ACM Research (ACMR) félvezető gyártó, a BeiGene (BGNE) biotechnológiai cégcsoport, amely a rák kezelésére szolgáló gyógyszerek fejlesztésére specializálódott, valamint a Zai Lab (ZLAB) és a Hutchmed gyógyszeripari vállalatok.

Fotó: Shutterstock

A nagy technológiai vállalatok részvények is estek,

mert a befektetők attól tartanak, hogy további cégek is felkerülhetnek az amerikai hatóság listájára. Az Alibaba (BABA) például több mint 5 százalékot esett pénteken a hongkongi tőzsdén, az Egyesült Államokban jegyzett részvénye pedig 7,9 százalékos mínusszal zárt csütörtökön. A JD.com (JD) 11 százalékot zuhant Hongkongban, miután 16 százalékkal alacsonyabban zárt a Wall Street-en. A Baidu (BIDU) az Alibabához hasonlóan közel 5 százalékot esett az Egyesült Államokban tapasztalt 6,3 százalékos visszaesést követően. Más, kettős tőzsdén jegyzett cégek is meredeken csökkentek mind az Egyesült Államokban, mind Hongkongban.

A kínai vállalatok komoly szabályozási nyomással szembesülnek otthon és az Egyesült Államokban egyaránt. A héten a SEC eddig öt kínai vállalatnál helyezte kilátásba a kirúgásukat, amiért nem tartják be a Holding Foreign Companies Accountability Act (HFCAA) előírásait. A törvény felhatalmazza a SEC-et, hogy kivezesse a tőzsdéről a cégeket, ha három egymást követő évben nem engedik meg az amerikai felügyelőknek, hogy ellenőrizzék pénzügyeiket. Az említett öt vállalat azonban nincsen egyedül,

összesen 270 kínai céget fenyegeti a veszély, hogy kivezethetik őket a New York-i tőzsdéről vagy a Nasdaq-ról.

Pénteken a Kínai Értékpapír-felügyeleti Bizottság reagált az Egyesült Államok lépésére, és kijelentette, hogy bízik benne, hogy meg tudnak egyezni az amerikai partnereikkel. A kínai pénzügyminisztérium és az amerikai állami társaságok számviteli felügyeleti testülete közötti tárgyalások „pozitív előrehaladást értek el” a kínai kormányhivatal (CSRC) közleménye szerint.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.