Az EasyJet további 30 járatot törölt a Gatwick repülőtéren - írta meg az Independent. Ez legalább 5 ezer utast érint. Erre az után került sor, hogy a British Airways és a Tui csökkentette a menetrendjét a jelentős fennakadásokat okozó létszámhiány miatt.
Az ország minden pontjáról fennakadásokról szólnak a hírek. A manchesteri repülőtéren hétfőn 4 órás sorban állás volt, Bristolban pedig a reptéren kívüli parkolóig árt az utasok sora. Hasonló jelenetekről érkeztek hírek Heathrow-ból és Birminghamből is. Várhatóan a helyzet romlani fog a következő napokban, mivel a négy napos hosszúhétvége miatt sokan fognak útra kelni.
A Cirium légiforgalmi adatszolgáltató cég szerint csütörtök és vasárnap között több mint 10 ezer járat indul majd.
Természetesen nem csak repülővel utaznak majd a britek. A RAC becslései szerint legalább 19,5 millióan indulnak majd el a közúton, ami szerda és vasárnap között forgalmi káoszhoz vezethet majd.
A Which? Travel! igazgatója Rory Boland szerint elég nagy a probléma, mivel a légitársaságok megtévesztették az utasokat.
A légitársaságok eladták a jegyeket, eltették az ügyfelek pénzét, majd az utolsó pillanatban közölték, hogy nincs elég emberük a járatok fenntartásához. Ez hatalmas probléma
– mondta a szakértő. Hozzátette, hogy a nyári szezonra a társaságoknak különös figyelmet kell arra fordítani, hogy csak olyan járatokra adjanak el jegyeket, amik valóban fel is tudnak majd szállni.
A munkaerőhiány miatt a British Airways naponta 120 európai járatot töröl a fő bázisának számított London Heathrow-n. Jobb esetben ezekről a törölt járatokról hetekkel korábban tájékoztatják az utasokat.
Ben Bradshaw munkáspárti képviselő szerint ezt a káoszt a kormány felelőtlen hozzáállása okozta.
Tavaly nálunk volt az egyik legszigorúbb a Covid miatti lezárás, a kormány pedig hirtelen megnyitotta az utazási lehetőségeket. A légitársaságoknak nem volt idejük felkészülni a rohamra
– mondta Bradshaw. Hozzátette, hogy a kormánynak meg kellett volna terveznie ezt a nyitást.
A kormányszóvivő ezzel szemben azt mondta, hogy a társaságok felelőssége, hogy megfelelő személyzetet tartsanak fenn. Állítása szerint a kormány figyelmeztette a légitársaságokat, hogy készüljenek megfelelő személyzettel arra az esetre, ha feloldanák az utazási korlátozásokat. Azt is elmondta, hogy a kormány még törvényt is módosított, hogy könnyebb legyen a társaságoknak a Brexit után munkaerőt toborozni.
Jelenleg teljes a káosz a brit légiközlekedésben. Hétfő hajnalban a Sevillába és Rómába tartó Gatwick reptéren tartózkodók egy órával az indulás előtt tudták meg, hogy a járataikat törölték.
A The World News írta meg, hogy az európai légi utasok jogaira vonatkozó szabályok szerint a járatot törlő légitársaságoknak még az napra alternatívát kell biztosítani a pórul járt utasok számára. Amennyiben ez nem megoldható, akkor pénzbeli kártérítést kell adniuk, kivéve akkor, ha vis major történt. A légitársaságok szerint a problémákért a légiforgalmi irányítás tehető felelőssé.
Az EasyJet szóvivője közölte, hogy annak érdekében, hogy a hirtelen járattörléseket elkerüljék hosszabb távon előre törölnek járatokat. Remélik, hogy ezzel megbízhatóbb szolgáltatást tudnak majd nyújtani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.