BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Indonézia blokkolta a PayPalt, majd ideiglenesen feloldotta a tiltást

A délkelet-ázsiai ország a hét végén blokkolta azokat a szolgáltatásokat, amelyek nem regisztráltak helyben, és nem vetik alá magukat az indonéz szabályozásnak. A Steam digitális játékáruház mellett a PayPal is erre sorsra jutott, de az utóbbi tiltását ideiglenesen feloldják a hatóságok, hogy regisztráljon.

Indonézia a hét végén blokkolt több olyan honlapot és szolgáltatást, amelyek nem regisztráltak helyben, így nem vetették alá magukat a délkelet-ázsiai ország szabályozásának – írja a Bloomberg. A Steam digitális játékáruház mellett a PayPal is erre sorsra jutott, de az utóbbi esetében a kormány visszalépett, és ideiglenesen feloldja a tiltást. A kabinet öt nap haladékot adott a pénzügyi vállalkozásnak, hogy benyújtsa a szükséges papírokat, és elfogadja a szabályokat. Az indonéziai rendelet lehetővé teszi a kormány számára, hogy blokkolja azokat a szolgáltatásokat, amelyek nem távolítják el 24 órán belül azokat a tartalmakat, amelyek a közrend megzavarására alkalmasak. Például a gyermekpornográfiát népszerűsítő vagy a terrorizmust támogató oldalakat. A szabályozás azt is lehetővé teszi a kabinetnek, hogy adót vessen ki a digitális áruk értékesítésére, a tartalomtól a virtuális tárgyakig. 

Voronezh, Russia - March 3, 2022: Paypal logo on the official website of the company on the computer screen
Fotó: Shutterstock

A technológiai óriáscégek többsége a tiltás elkerülése érdekében korábban megállapodott az indonéz hatóságokkal, és elfogadták az új szabályokat. Így tett például a Google leányvállalata, az Alphabet, a Netflix, a Spotify, a TikTok és a Facebookot birtokló Meta is. A Steam és a PayPal egyelőre a kivételek közé tartozik.

Lesznek figyelmeztetések, majd bírságok, végül pedig a szolgáltatások leállítása következik azok számára, akik elmulasztják a regisztrációt– jelentette ki két hete Semuel Abrijani Pangerapan, az indonéz tájékoztatási minisztérium informatikai alkalmazásokért felelős főigazgatója. Az még nem világos, hogy Indonézia blokkol-e további weboldalakat, vagy sem.

A közösségi médiaszolgáltatókat és a különböző tech óriásokat egyre jobban ellenőrzik a kormányok, ahogy piaci dominanciájuk növekszik. Az egész világon össztűz alatt álló internetes óriáscégek növekvő felügyelettel és tartalmi korlátozásokkal küzdenek. Korábban portálunk is beszámolt arról, hogy az Európai Unió új főigazgatóság felállításával akarja a digitális piacokról szóló törvény (DMA) betartására kényszeríteni a big tech cégeket. A Facebook, a Google és társaik azt nyilatkozták, hogy támogatják a szólásszabadságot, de mindenhol be kell tartaniuk a helyi szabályokat.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.