Az Észak-Amerika felett lelőtt három azonosítatlan repülő tárgy miatt kialakult szituáció célja csupán annyi, hogy elterelje a nyilvánosság figyelmét az Északi Áramlat gázvezetékek szabotázsának kivizsgálásáról – nyilatkozta hétfőn Edward Snowden, az NSA volt munkatársa és szivárogtató-informátor – adta hírül a TASZSZ orosz hírügynökség.
Bárcsak földönkívüliek lennének, de nem földönkívüliek
– írta Twitter-bejegyzésében Snowden.
Szerinte mindez csak egy mesterségesen generált pánik annak érdekében, hogy a sajtó munkatársai a léggömbös incidenssel és a földönkívüliekkel kapcsolatos témákkal foglalkozzanak, ahelyett, hogy a költségvetésre vagy az Északi Áramlattal kapcsolatos vizsgálatra fordítanák erőforrásaikat.
Február 8-án Seymour Hersh amerikai oknyomozó újságíró tett közzé egy cikket, melyben arról írt, hogy júniusban a haditengerészet búvárai, akik egy nyár közepi NATO-gyakorlat keretében voltak Skandináviában, norvég szakértők támogatásával távirányítású robbanóanyagokat helyeztek el az orosz gázvezetékek alatt. Adrienne Watson, a Fehér Ház Nemzetbiztonsági Tanácsának szóvivője teljes kitalációnak nevezte Hersch sztoriját.
A múlt héten – alig néhány nappal a kínai kémléggömb lelövését követően – az Észak-amerikai Légtérvédelmi Parancsnokság (Norad) három további azonosítatlan objektumot rögzített, amelyek közül kettőt az amerikai hadsereg lőtt le nemzeti légtérben, egyet pedig Kanada területe felett. Az incidensek kapcsán egyből beindultak a találgatások, hogy földönkívüliekről van e szó, vagy sem.
A Fehér Ház azonban hétfőn késő este arról nyilatkozott, hogy nem földön kívüli eredetűek voltak a lelőtt ismeretlen tárgyak.
Most akkor tényleg földönkívüliekkel háborúzik Amerika? Összefoglaltuk, amit a lelőtt azonosítatlan repülő tárgyakról tudni lehetA rejtélyes ügyben egyelőre sokkal több a kérdőjel, mint a válasz, és ez egyáltalán nem megnyugtató. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.