A trendekre a munkaadók is reagáltak. Callam Pickering, az Indeed Inc. globális munkaerő-toborzási oldal ázsiai csendes-óceáni közgazdásza szerint a rövidebb munkahéttel hirdetett állásokra 50 százalékkal többen jelentkeznek.
Ausztrália világjárvány utáni fellendülését a munkaadók hihetetlen munkaerőigénye, valamint a mentális egészséggel és a dolgozók kiégésével kapcsolatos aggodalmak jellemezték
– mondta Pickering. „Érthető, hogy egyre több munkaadó hajlandó nagyobb rugalmasságot adni munkavállalói számára” – hangsúlyozta.
A rugalmas lehetőségek, például az otthoni munkavégzés szabadsága iránt világszerte megnőtt a munkavállalók érdeklődése a pandémia után. Nagy-Britanniában például
a kísérleti jelleggel bevezetett négynapos munkahét során nőttek a társaságok bevételei, csökkent a fluktuáció, és a munkavállalók kevésbé égtek ki.
A tesztben részt vevő cégek többsége végül a változtatás véglegesítése mellett döntött.
„Alapvetően sikeresek az ehhez hasonló kísérletek, így tehát valószínűsíteni lehet, hogy mind a cégek nyitottsága, mind a munkavállalók érdeklődése nőni fog.”
Ausztráliában a munkanélküliség 3,5 százalékra csökkent, és a törvényhozók a múlt hónapban alapvetően támogatták a rövidebb munkahét kipróbálására vonatkozó ajánlásokat, azaz elkezdtek felsorakozni a nagyobb rugalmasság mellett. A képviselők véleményét számtalan tanulmány is megerősíti: az amerikai, az ír és az ausztrál vállalkozások bevételei nőttek, és az alkalmazottak teljesítménye is emelkedett, csökkentek a hiányzások, és a fluktuáció is visszaesett. Az Indeed jelentése szerint az iparágak közül a jog, a média, és az ipar területén regisztrálták a legtöbb négynapos munkahetet kínáló céget.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.