Delhiben tárgyal Gyenisz Manturov orosz miniszterelnök-helyettes, aki egyúttal az ipari és kereskedelmi tárca vezetője is. Az egyik fő téma a szabadkereskedelmi megállapodás a két ország között, amely egyúttal garantálja a befektetések biztonságát is vállalatok számára.
India nem hajlandó egyértelműen elítélni Moszkva Ukrajna elleni invázióját, és a háború kezdete óta jelentősen növelte az orosz olaj importját, emlékeztetett a hírrel kapcsolatban a Reuters. Manturov részvételével ült össze hétfőn a kereskedelmi, gazdasági, tudományos, technikai és kulturális kapcsolatokkal foglalkozó vegyesbizottság, amelynek megbeszélésén részt vettek a két ország üzleti életének képviselői is. A szabadkereskedelmi megállapodásról kétnapos látogatása során egyeztet Subrahmanjam Dzsaisankar külügyminiszterrel is.
Az Economic Times tudósítása szerint
Delhi legfőbb célja az Oroszországba irányuló export növelése.
Bár a kivitel folyamatosan nő, a lap forrásai szerint egyre nagyobb is erre az igény egy sor szektorban. Ez nem meglepő a nyugati szankciók miatt, amelyek jelentős hiányhoz vezettek az orosz piacon és iparban.
Oroszország emellett több indiai befektetést is szeretne az ország távol-keleti területein, és a tárgyalások témája lesz az is, hogy a kétoldalú kereskedelmi elszámolásban minél nagyobb szerepet kapjanak a nemzeti devizák. Az együttműködést megkönnyíti, hogy a hónap elején megnyitották az orosz kereskedelmi és iparkamara indiai irodáját.
A kétoldalú kereskedelmi forgalom értéke 2022-ben elérte a csúcsot jelentő 31 milliárd dollárt, és az idén a várakozások szerint már 50 milliárd dollár lesz. (Egy dollár 339,7 forint.)
Az energia mellett megugrott az indiai műtrágya-export is, és Oroszország bekerült India öt legnagyobb kereskedelmi partnere közé.
A fejlődés gyorsaságát mutatja, hogy a kétoldalú forgalomban eredetileg 2025-re akarták elérni a 30 milliárd dolláros értéket.
Szergej Katrinyin, az orosz kereskedelmi és iparkamara elnöke különösen nagy fontosságot tulajdonít annak, hogy erősítsék a kis- és közepes vállalatok közötti együttműködést. A cél ennek érdekében a vám-, adó- és vízumrendszer liberalizálása, hatékony beruházásvédelmi mechanizmus megteremtése, a meglévő szállítási és logisztikai útvonalak hatékonyságának javítása és újak kialakítása; a légi közlekedés fejlesztése, beleértve az oroszországi régiókkal való együttműködést; a pénzügyi infrastruktúra fejlesztése és rendelkezésre állásának biztosítása; az adminisztratív akadályok és egyéb, a termékek piacra jutását korlátozó korlátozások megszüntetése.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.