A belgiumi Antwerpen a világ legnagyobb gyémántkereskedelmi központja, a legtöbb drágakövet Oroszországban és Afrikában bányásszák ki. Van azonban Indiában egy kevésbé ismert gyémántközpont, a hamarosan átadandó Surat nevű épület. A világon forgalomba kerülő gyémántok 90 százalékát itt vágják, csiszolják, polírozzák majd.
A Surat Diamond Bourse falain belül 65 ezer ember dolgozik majd: gyémántcsiszolók, -polírozók, -kereskedők. A komplexum kilenc téglalap alakú épületből áll, ezek egy központi gerincen keresztül kapcsolódnak egymáshoz. Az egyes épületek 15 emelet magasak, a komplexum 35 hektáron terül el. A beruházók szerint
az épületegyüttes 7,1 millió négyzetméter hasznos területet kínál, ami több, mint a világ legnagyobb irodaházának tartott Pentagon kapacitása.
A gigaberuházás négy év alatt készült el, és 32 milliárd rúpiába (388 millió dollárba) került, az első bérlők novemberben költöznek be. A Gudzsarát államberi épületkomplexumot várhatóan Narendra Modi indiai miniszterelnök adja át, aki maga is az államban született, s korábban miniszterelnöke is volt.
A gyémántkomplexum hatékonyabbá teszi a legendás indiai gyémántipart, a környéken, Mumbai közelében lakásokat alakítottak ki,
hogy ne kelljen több ezer embernek ingáznia lakó- és munkahelye között.
A tervezéskor és az építéskor persze nem az volt az elsődleges szempont, hogy lehagyják a Pentagont; a keresletből indultak ki. Ez viszont óriási volt, a gyémántiparban tevékenykedő cégek már az építkezés megkezdését megelőzően megvették az összes irodának, műhelynek szánt helyiséget.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.