Nagy valószínűséggel műszaki hiba miatt lezuhant egy Szu-30-as vadászrepülőgép szombaton egy gyakorlórepülés közben Kalinyingrád orosz exklávéjában, a fedélzeten tartózkodó két pilóta életét vesztette a RIA orosz hírügynökség és a védelmi minisztérium közleménye szerint. A Szu-30-as többfunkciós vadászbombázó, amely légi és földi célpontok ellen egyaránt alkalmazható. Kalinyingrád a két NATO-tag, Lengyelország és Litvánia között található, a Balti-tenger mentén.
Az orosz katonák hét rakétát kilőttek, valamint 47 légicsapást és 43 többszöri kilövésű rakétarendszerű támadást hajtottak végre tegnap az ország 120 településén
– közölte az ukrán fegyveres erők vezérkara vasárnap reggeli tájékoztatóján. A becslésük szerint Oroszország szombaton 560 főt veszített, amivel a tavaly februári invázió kezdete óta összesen 253 850-re nőtt a támadók vesztesége.
Oleg Szinegubov, a harkovi regionális államigazgatás vezetője szerint szombaton 111 embert – köztük 36 gyermeket és négy fogyatékkal élő személyt – evakuáltak a kupjani körzetből az orosz légicsapások miatt. Donyeckben pedig egy civil meghalt és hatan megsebesültek – a kelet-ukrajnai régió egyik orosz tisztségviselője szerint az ukránok kazettás bombával támadtak.
Az ukrán légierő szombaton 10 légicsapást mért az ellenségre: kilőttek egy orosz légvédelmi rakétarendszert, egy lőszerraktárt, egy elektronikai állomást és három tüzérségi rendszert. Az oroszok pedig arról számoltak be, hogy az ukránok szombaton három rakétával lőtték a megszállt Krím félszigetet Oroszországgal összekötő kercsi hidat. Az orosz légvédelem szerint az ukránok S-200-as rakétákkal támadtak, amelyeket a légvédelem elhárított. Az orosz külügyminisztérium terrortámadásnak ítélte az esetet, és figyelmeztetett, hogy nem marad válasz nélkül. A krími híd elleni rakétatámadások órákkal azután történtek, hogy az orosz erők szerint lelőttek 20 ukrán drónt, amelyek a Krím félszigetet célozták meg.
Közben egyre nő az orosz dezertálók száma az ukrán fegyveres erők vezérkara szerint. Éppen ezért az orosz katonák házról házta járnak dezertáló társaik után kutatva a Herszon megyei Hornosztajvka településen.
A brit védelmi minisztérium vasárnap arról tájékoztatott, hogy Oroszország vélhetően már nem pénzeli a zsoldos Wagner csoportot.
Ha az orosz állam többé már nem finanszírozza a Wagnert, a második legvalószínűbb kifizetők a fehérorosz hatóságok lehetnek
– áll a közleményben. A minisztérium szerint ez azonban tetemes anyagi terhet jelenthet a fehéroroszoknak. Hozzátették, hogy a Wagner csoportot kisebb létszámban ujjászervezik.
Minden károkozás és orosz fenyegetés ellenére Odessza strandot nyitott, a tavalyi invázió óta először. Ehhez nagy munkával kellett az aknáktól és más fegyverektől megtisztítani a partot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.