BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
8th Viva Technology : Day Two In Paris

A világ tíz leggazdagabb embere – Elon Musk lecsúszott az első helyről, Mark Zuckerberg idén nagyot megy

A világ leggazdagabb embereit összegző lista első helye gyakran cserél gazdát Bernard Arnault, Jeff Bezos és Elon Musk között, most épp Elon Musk csúszott vissza. Azonban nemcsak az első tíz helyen történtek jelentős változások: az Nvidia tőzsdei ralijával a cég vezérigazgatója, Jensen Huang is jól járt.

A Louis Vuitton anyavállalatát, az LVMH-t részben birtokló, valamint a Dior luxus divatházat is vezető Bernard Arnault jelenleg a világ leggazdagabb embere 211 milliárd dollárral, (74,6 ezermilliárd forint), miután a két vállalat árfolyama idén mintegy 4 százalékkal erősödött. A francia üzletember mögött az Amazon alapítója, Jeff Bezos található 203 milliárd dollárral – derül ki a Bloomberg naponta frissülő milliárdos indexéből.

8th Viva Technology : Day Two In Paris
A lista első helye gyakran cserél gazdát Bernard Arnault, Jeff Bezos és Elon Musk között, most épp Arnault örülhet / Fotó: Getty Images

A tavalyi évben legvagyonosabbnak számító Elon Musk idén a harmadik helyre csúszott vissza, jelenleg 191 milliárd dollárnyi eszközt birtokol. A lista első helye gyakran cserél gazdát Arnault, Bezos és Musk között. Az idei változásokat a tőzsde magyarázza, ugyanis az Amazon részvényei 2022 vége óta több mint kétszeresére nőttek, ezzel szemben Tesla a 2021-es csúcshoz képest mintegy 50 százalékkal csökkent.

Nagy visszatérőnek számít a tavaly kilencedik, de idén negyedik helyre menetelő Mark Zuckerberg, aki 170 milliárdos vagyonnal büszkélkedhet. A Facebook és az Instagram anyavállalata, a Meta 2022-ben 64 százalékkal zuhant, ezért Zuckerberg 2023-t a hatékonyság évének nyilvánította, és több mint 20 ezer fővel csökkentette az alkalmazottak számát.

Idén a cég kurzusa 38,1 százalékkal erősödött, míg az elmúlt egy évben a 82 százalékot is meghaladta a növekedés. Ennek köszönhetően a Facebook alapítója idén 42 milliárd dollárt kanalazott össze. Bill Gates pedig hiába növelte a vagyonát 154 milliárd dollárra, a negyedik helyről a hatodikig esett vissza, miután Zuckerberg mellett a Google társalapítója, Larry Page is nagyobb mértékben gazdagodott.

A jótékonysági törekvéseiről és a szerény megélhetéséről ismert Warren Buffett a változatos befektetésekből felhalmozott vagyonával maradt a listán, de a tizedik helyre csúszott vissza, bár 135 milliárdos portfóliójával nincs oka szégyenkezni. A 93 éves Buffet pénztárcája idén 15 milliárd dollárral lett vastagabb, azonban a többiek nagyobb nyereségre tettek szert.

A indexben nemcsak az első tíz helyen történtek jelentős változások: az Nvidia tőzsdei ralijával a cég vezérigazgatója, Jensen Huang is jól járt. Huang 1993-ban társalapítója volt a csipgyártónak, vagyona nagy részét pedig az Nvidia 3,5 százalékos részesedése adja. A cégvezér 93,6 milliárd dolláros vagyonával jelenleg a világ 17. leggazdagabb emberének számít, így az elmúlt egy évben megduplázta vagyonát. 

A lista első tíz helyén Bernard Arnault és Warren Buffett kivételével kizárólag a techszektor szereplői találhatóak. Ennek a hátterében az áll, hogy a mesterséges intelligencia megjelenése miatt a befektetők előszeretettel zsákolják a technológiai részvényeket.

A világ tíz leggazdagabb embere:

1. Bernard Arnault 
2. Jeff Bezos
3. Elon Musk
4. Mark Zuckerberg
5. Larry Page
6. Bill Gates
7. Steve Ballmer
8. Sergey Brin
9. Larry Ellison
10. Warren Buffett

Létezik legális adókerülés – csak elég gazdagnak kell lenni hozzá

A leggazdagabb amerikaiak átlagosan 3,4 százalékos adóterhet fizetnek bevételeik után, de van, aki semmit nem ad be a közösbe – szemben az átlagemberrel, aki 15 százalék feletti szja-teherrel küzd minden hónapban. A nullaközeli adóteher papíron bárki számára elérhető: mégsem árt, ha van hozzá pár milliárd dollárnyi részvényünk. Adókerülés milliárdos módra.

 

 

 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.