Sztrájkba lépnek a kikötői munkások kedden az Egyesült Államok keleti partvidékén és a Mexikói-öbölben – közölte a Nemzetközi Hosszútávfuvarozók Szakszervezete vasárnap, amely ezzel nyomatékosította a magasabb bér követelését a tagjai számára, továbbá a kikötők automatizálásának leállítását. A szervezet tájékoztatása szerint a munkabeszüntetés késéseket okozhat és megzavarhatja az ellátási láncokat. A munkáltatókat képviselő USMX nem kommentálta a bejelentést.
Ekkora mértékű, Amerika tengeri szállításának felét lebonyolító, 36 kikötőt érintő sztrájkra 1977 óta nem volt példa
– írja a Reuters.
A szakszervezet korábban azt mondta, hogy a sztrájk nem érinti a katonai teherszállítmányokat és a tengerjáró hajók forgalmát. A legnagyobb amerikai üzleti vezetőket képviselő üzleti kerekasztal szerint azonban még így is aggasztó a sztrájk, és
figyelmeztetett, hogy a munkabeszüntetés naponta dollármilliárdokba kerülhet a gazdaságnak.
Robyn Patterson, a Fehér Ház szóvivője vasárnap késő este arról beszélt, hogy magas rangú tisztviselők még a hét végén kapcsolatba léptek az USMX és a szakszervezet képviselőivel azért, hogy tisztességes és gyors megállapodást sürgessenek.
Az Egyesült Államok elnöke a szövetségi Taft–Hartley-törvény értelmében legfeljebb 80 napra beavatkozhat a nemzetbiztonságot vagy a nemzetbiztonságot veszélyeztető munkaügyi vitákba. Joe Biden elnök vasárnap kijelentette, hogy nem él ezzel a jogával.
Munkabeszüntetésre készül a szakszervezet a keleti parti kikötőkben, ami ismét felpörgetheti az inflációt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.