A feketearany mostani visszakapaszkodását segíti, hogy növekszik a kormányzati beavatkozások ereje a recesszió megfékezésére, vagyis ha csökkent a globális gazdaság befékeződése, akkor az energiahordozók felhasználása nőhet. Ausztráliában vághat ma a jegybank az alapkamaton, csütörtökön pedig a Bank of Englandtől vár a piac csökkentést. Közben a BoE várhatóan 45 milliárd fontot (79 milliárd dollárt) pumpál két jelentős brit bankba: a Royal Bank of Scotlandbe és a Barclays Capitalba. Szintén a kőolaj ár emelkedését okozta, hogy a világ kitermelés 40 százalékát adó OPEC tegnapi nyilatkozata egy esetleges kitermelés csökkentést vetít előre, ha tovább esik a nyersanyag ára.
Szeptemberben már 1,3 százalékkal kevesebb (425 ezer hordó) fekete aranyat hoztak fel a földfelszínére az OPEC tagállamok, amelyek napi átlagos kitermelése az ősz első hónapjában 32,19 millió hordó volt. A kőolaj árfolyama rendkívül hektikusan mozog. A nyáron még 147 dollárba került egy hordó, ezzel szemben tegnap 6 dolláros veszteséget elkönyvelve egészen 87 dollárig ereszkedett a WTI ára. A nagyobb kereskedőházak folyamatosan csökkentik a következő 12 hónapra az ár prognózisukat. A legmeghökkentőbb jóslata a Merril Lynch szakértőinek volt, akik szerint 2009-ben 50 dollárig ereszkedhet az energiahordozó jegyzése. Az OPEC főtitkár Chakib Khelil a kitermelés csökkentését helyezte kilátásba a szervezet decemberi gyűlésére, ha 80 dollár alá kerülne egy hordó ára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.