Pandit ugyan egyetért a banki tőkekövetelmények növelésének igényével, de úgy véli, hogy a Bázel III elképzelése téves, mivel megfelelő gazdasági körülmények esetében enyhébb feltételeket szab, míg válságos időkben szigorít. A Citigroup vezére szerint ennek eredményeképpen az erős gazdasági helyzetben fölöslegesen halmozódnak a kockázati tényezők, miközben a hitel költsége éppen akkor emelkedik meg, amikor arra a legnagyobb szükség lenne.
"Azzal, hogy a biztonsági illúzióját nyújtja, a Bázel III leplezi a probléma megoldásának sürgősségét" – fogalmazott Pandit a Bloomberg tudósítása szerint. A Citi vezetője szerint egyfajta harc alakult ki a döntéshozók között abban a tekintetben, hogy ki határozza meg a legmagasabb tőkekövetelményeket a bankok számára. Ráadásul azzal, hogy a feltételeket a válság éveiben szerzett tapasztalatokra alapozzák, elérik, hogy azok kapják a legtöbb és legolcsóbb hiteleket, akiknek a legkevésbé van rá szükségük. Vagyis a reform terv tovább növelheti a jelenlegi töréspontokat és ronthatja a válságot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.