A megoldás révén az euróövezeti partnerek nem közvetlenül a madridi kormánynak juttatnának támogatást, de nem is közvetlenül a bankoknak, ami valamennyi érdekelt számára megfelelő lehet. Mindenekelőtt azért, mert világossá tenné a piacok számára, hogy nem a spanyol államháztartás szorul külső segítségre, hanem a bankrendszer, vagyis a spanyol ügy merőben különböző természetű, mint például a görög válság.
Továbbá a madridi kormánynak a görög, az ír és a portugál esettel ellentétben nem kellene a támogatásért cserébe szigorú megszorításokat végrehajtani és eltűrni a szuverenitás korlátozását - írta a Süddeutsche Zeitung.
A lap szerint a megoldás azért is megfelelőnek tűnik, mert kompromisszum lehet abban a vitában, hogy csak államokat lehet-e támogatni az euróövezeti válságkezelő rendszerek révén. A spanyol kormány és több tagország azt szorgalmazza, hogy az EFSF-ből és az ESM-ből közvetlenül a bankoknak adjanak pénzt, és módosítsanak a vonatkozó szerződéseken, ha ez jelenleg nem lehetséges. A másik oldalon ugyancsak több tagország áll, az élen Németországgal, azt szorgalmazva, hogy a kormány minél hamarabb kérjen segítséget és stabilizálja a spanyol pénzügyi rendszert.
A Süddeutsche Zeitung szerint jelenleg "európai szinten" egyeztetnek arról, hogy miként lehet megvalósítani a spanyol bankoknak a Frob közbeiktatásával történő támogatását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.