Barnier úgy akarja az előírásokat megváltoztatni, hogy bezárják az esetleges "rejtekhelyeket" és bírsággal sújthassák az olyan referenciakamatlábakkal való manipulációkat, mint a Libor vagy az Euribor. Barnier szerint ugyanis itt olyan csalásról van szó, amelyek az egész rendszerre kihatással vannak - értesült a Financial Times. A szabályok módosítását mindenesetre az EU kormányainak és az Európai Parlamentnek jóvá kellene hagynia, ami akár egy évig is eltarthat.
A Handelsblatt szerint a nemzetközi bankágazatot megrendített a Barclaysnál lezajló manipulációs ügy. A Barclays PLC igazgatósága azt kéri Bob Diamond volt vezérigazgatótól, hogy a várhatóan őt megillető 17 millió fontos – hozzávetőlegesen 6,1 milliárd forintos – lelépési pénzének legalább egy részéről mondjon le – közölte a Sunday Telegraph értesülésére hivatkozva a Bloomberg hírügynökség. A vezérigazgató a múlt hét kedden mondott le posztjáról, a rá nehezedő nyomás miatt.
A brit bankszektort alapjaiban megrázó ügy előzményeként a brit pénzügyi felügyelet (FSA) feltárta, hogy a Barclays befektetési ágazatának kereskedői a 2008–2009-es pénzügyi válság előtt és alatt rendszeresen a globális irányadó bankközi kamatláb, a Libor manipulálásával próbálkoztak. A manipuláció célja a hatósági gyanú szerint a pénzügyi válság előtt a Libor profitnövelő célú emelése volt, a válság elhatalmasodása után pedig a Barclays már inkább a bankközi hitelezés fő kamatlábának csökkentésével próbálkozott, igyekezve leplezni, hogy a cég milyen mértékű piaci stressz alatt állt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.