A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 158,20 ponttal, 1,21 százalékkal 12 938,11 pontra csökkent. Az S&P 500-as mutató 15,67 ponttal, 1,11 százalékkal alacsonyabban, 1402,43 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 25,59 ponttal, 0,86 százalékkal 2960,31 pontra süllyedt.
A befektetői hangulat romlásának, illetve a tartózkodó befektetői magatartás kialakulásának elsődleges oka az, hogy a költségvetési szakadék néven ismert amerikai pénzügyi szanálási program januári automatikus hatálybalépésének elkerülését lehetővé tévő intézkedésekről közvetlenül a határidő lejárta előtt még nem jött létre megállapodás. Az adóemeléseket és költségvetési kiadáscsökkentéseket magában foglaló pénzügyi szanálási programnak recessziós hatást tulajdonítanak a piacok.
A nap folyamán adtak némi pozitív lendületet az indexnek a Fehér Házból érkező és a költségvetési szakadék ügyében bizakodásra okot adó hírek, de ezek sem voltak elegendők ahhoz, hogy pozitív területre tereljék át az árfolyamokat.
A "fiscal cliff" megállapodás kivárása közben az olaj és az arany ára egyaránt csökkent pénteken. A megállapodás hiánya a költségvetési szakadék után bekövetkező recesszió miatt az olaj iránti keresletet, így az olajárat csökkenti, az arany iránt pedig befektetési mentsvár szerepének köszönhetően felvásárlási rohamot válthat ki. A megállapodás létrejötte esetén pedig az olajár a növekvő keresletnek köszönhetően emelkedhet, az arany ára viszont a részvényárfolyamokat követve indulhat meg felfelé.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.