A nemzetgazdasági miniszter elmondta: az AFCA úgy döntött, hogy Magyarországot hídként használja európai kapcsolatai erősítéséhez.
A Magyar Bankszövetség és az AFCA, valamint a Kínai Bankszövetség közötti együttműködési megállapodás reményeink szerint hasonlóan jó eredménnyel működő kezdeményezés lesz, mint például a Bank of China budapesti klíring központja
- emelte ki Varga Mihály.
A mostani megállapodás egy újabb lépés az erősödő kínai-magyar pénzügyi kapcsolatokban. Korábban Magyarország csatlakozott a kínai „Egy övezet, egy út”- kezdeményezéshez, több sikeres pandakötvényt is kibocsátottunk. A közép-európai régióból Lengyelország mellett Magyarország tagja lett az AIIB-nek, illetve pénzügyi megállapodás segíti a Budapest és Belgrád közötti vasúti pálya felújítását célzó nemzetközi projektet is – emlékeztetett Varga Mihály.
A miniszter hangsúlyozta, hogy a mai világgazdaságban már nem egyes országokban, hanem földrészekben és az azok közötti kapcsolatokban kell gondolkodnunk. Ezért is fontos számunkra, hogy az AFCA-hoz csatlakozó országok elsősorban a globális pénzügyi stabilitás érdekében kívánnak fellépni – fűzte hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.