A Xiaomi 17 hongkongi dolláron (2,17 amerikai dollár) árazta be kibocsátását, a korábban jelzett 17-22 hongkongi dolláros jegyzési sáv alsó határán.
A Xiaomi részvényekkel július 9-én kezdik meg a kereskedést a hongkongi tőzsdén.
A 17 hongkongi dolláron kibocsátott 2,18 milliárd részvény négy éve a legnagyobb tőkeemelés egy technológiai vállalattól a világon. Az Alibaba Group Holding Ltd. 2014-ben vont be 25 milliárd dollár tőkét részvénykibocsátással a New York-i tőzsdén.
A Xiaomi kibocsátásából 548 millió dollárt jegyzett le hét technológiai nagyvállalat, közöttük az amerikai Qualcomm félvezetőáramkör-gyártó és a China Mobile Ltd. mobilhálózati-szolgáltató vállalat.
A Xiaomi eredetileg 10 milliárd dollár értékben akart tőkét emelni egy hongkongi és egy kínai értékpapírpiaci kibocsátással, az utóbbi tervet azonban az értesülések szerint a kínai értékpapír felügyelettel kialakult vita miatt végül ejtette.
A Xiaomi nem kommentálta a kibocsátás árazására vonatkozó médiaértesüléseket. A kínai értékpapír felügyelettel kialakult vitát viszont a Xiaomi cáfolta.
A Xiaomi kibocsátását megelőzően a hongkongi tőkepiacon már 6 milliárd dollár értékben bocsátottak ki részvényeket az idén és még számos nagy kibocsátás van készülőben, többek között a mobilszolgáltató-cellákat üzemeltető China Tower, a Meituan Dianping online élelmiszer házhozszállító-szolgáltató.
Az amerikai-kínai kereskedelmi viszály tükrében a Xiaomi kibocsátásának a piaci fogadtatása jelzésértékű lehet a többi részvényt kibocsátani készülő vállalat számára.
A 2010-ben alapított Xiaomi 2017-re már a világ negyedik legnagyobb okostelefon gyártójává nőtte ki magát. Tavaly a globális okostelefon forgalom kismértékű csökkenése ellenére is megduplázta eladásait.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.