Viszonylag széles kínálattal találkozhatnak azok a felsőoktatási tanulmányaikat elkezdő diákok, akik most kezdenek saját számlavezető pénzügyi szolgáltatót keresni maguknak: a lakossági piacon aktív hitelintézetek többségénél elérhetők a fiatalabb korosztályt megcélzó konstrukciók.
A bankok honlapjain található tájékoztatók alapján viszont meglehetősen homogén a felsőoktatásban tanuló hallgatók számára létrehozott, többnyire 24-25 éves korig igényelhető számlacsomagok kínálata, hiszen minden szereplő hasonló és már korábban is kínált kedvezményekkel jelenik meg a piacon. Ezek közül talán a legfontosabb, hogy a konstrukciók legnagyobb részénél nem kell számolni havi számlavezetési díjjal.
A díjmentesség persze több helyen is feltételekhez kötött. A pénzügyi szolgáltatók előírhatnak bizonyos havi vásárlási forgalmat, de feltétel lehet az elektronikus havi számlakivonat igénylése is. A számlához tartozó bankkártya a legtöbb helyen szintén díjtalan, ám a költségmentesség rendszerint csak az első évre vonatkozik. (Persze a kártyadíj a második évtől sem óriási tétel, mivel a diákszámlához többnyire valamelyik olcsóbb kártyát rendelik hozzá a szolgáltatók.)
A többi, a diákszámláknál általános díjmentes szolgáltatás sok lakossági csomagban is megtalálható. Ilyen például a mobilalkalmazás, a netbanki kapcsolat igénylése vagy a kártyás vásárlás. Emellett a diákszámlák átutalási díjai rendszerint jóval kedvezőbbek, mint a standard lakossági csomagoknál, persze itt is sokkal kifizetődőbb az elektronikus csatornák használata.
A közelgő tanévkezdésre tekintettel több hitelintézet is készült akciós ajánlatokkal. A CIB Bank például a szeptember végéig megnyitott CIB ECO ForYou számláknál ötezer forint jóváírást ad, az Erste Bank pedig most a 14 és 26 év közötti tanulók által igényelhető Érted Diákcsomagnál kínálja feltétel nélkül a nullaforintos havidíjat, miközben az elsőként igényelt Maestro Diák bankkártya kibocsátási díját is elengedi szeptember végéig. Az Erste csomagjának része a CélBetét nevű megtakarítási számla is, amelyre alkalomszerűen vagy havi rendszerességgel is át lehet vezetni összegeket. A 18 éven felüli korosztályt megcélzó diákszámlák több szempontból is fontosak a hitelintézetek szempontjából. Az egyik, hogy a célcsoport igen nagy, a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint a múlt tanévben is 285 ezren tanultak a magyar felsőoktatásban: ez még akkor is jelentős szám, ha figyelembe vesszük, hogy a hallgatóknak csak egy része jogosult a kedvezményes számlacsomagok igénybevételére. A másik ok, hogy az egyetemi éveik alatt még igen költségérzékeny diákok később versenyképes jövedelemmel rendelkező ügyfelekké válhatnak, akik ráadásul előbb-utóbb valamilyen banki finanszírozást is igényelnek majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.