Az idei első három hónap rekorderedményét követően szerény második negyedévről számolt be a világ legnagyobb technológiai befektetője, a SoftBank. Az elsősorban a 100 milliárd dolláros Vision Fund alapról ismert japán konglomerátum nettó profitja
a júniusban zárult negyedévben 761,5 milliárd jen volt, ami 6,9 milliárd dollárnak felel meg, s komoly visszaesést jelent év/év alapon.
Amint azt a Wall Street Journal kiemelte, a SoftBank befektetéseinek 44 százalékát tették ki március végén a kínai technológiai vállalatok. És a portfóliót rosszul érintette a pekingi szabályozó hatóságok kemény fellépése Kína legjelentősebb technológiai cégei ellen.
Az amerikai tőzsdei lap a rekordbírsággal sújtott Alibabát és a tőzsdére lépését követően kiberbiztonsági eljárást elszenvedő Didi utazásmegosztót emelte ki. Különösen fájdalmas, hogy a Didi árfolyama a kibocsátási ár kétharmadára süllyedt. De a riportált negyedévben a korábban szárnyaló dél-koreai Coupang e-kereskedő és a német Auto1 online használtautó-kereskedő részvényei is lankásabb árfolyampályákra tértek.
A Vision Fund több mint 6 milliárd dollárt veszített azon, hogy a technológiai részvények korábban forró piaca lehűlt.
Bár az alapok így is elértek 2,6 milliárd dollár nyereséget a befektetéseiken. A SoftBank papírjai kedden 6831 jenes árfolyamon zártak, s bár kissé emelkedtek a nap folyamán, de az év eleji csúcsokhoz képest már több mint 35 százalékkal jár mélyebb vizeken az árfolyam..
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.