A csipgyártást kulcsfontosságúnak tartja Peking a Washingtonnal való rivalizálás szempontjából. A kínai gyártók részvényei az elmúlt évben elveszítették az értékük több mint egyharmadát, miután a befektetők már túlértékeltnek tartották a vállalatokat. Bár az értékeltség továbbra is magas, ismét tömegével jelentek meg a vevők a parketten. Ennek a Reuters szerint részben a múlt héten elfogadott amerikai csiptörvény, részben Nancy Pelosi, a washingtoni képviselőház elnökének tajvani útja az oka, utóbbi ugyanis felkorbácsolta a nacionalista érzelmeket.
Bár az amerikai csiptörvény tovább korlátozná a fejlett amerikai technológiák használatát Kínában, miközben több félvezetőgyártási beruházást ösztönözne az Egyesült Államokban, egyes befektetők jó hírként értelmezik mindezt a helyi kínai szereplők számára.
„A hazai csipgyártóknak óriási lehetőségeik lesznek az importált termékek kiváltására"
– mondta a Reutersnek Niu Csun-pao, a Wanji Asset magánalap-kezelő befektetési igazgatója, hozzátéve, hogy a helyi szereplők robbanásszerű növekedésre számítanak.
A Guorong Securities egy jegyzetében szintén azt írta, hogy az amerikai csiptörvény „ösztönözni fogja a kínai félvezetőipar fejlődését".
A kínai félvezetőindex, a CSIH30184 pénteken 6,8 százalékkal négyhavi csúcsra emelkedett, ezzel a heti nyeresége 14,2 százalékra nőtt, ami a legjobb teljesítmény 2020 közepe óta. A Shenzhen China Micro Semicon részvényei a sanghaji kereskedés első napján 82 százalékkal emelkedtek, ellentétben a közelmúltbeli gyengébb tőzsdei debütálásokkal. A kínai csipgyártó óriás Semiconductor Manufacturing International Corp 7,1 százalékot ugrott Hongkongban és 4,4 százalékot Sanghajban, az SSE STAR Chip Index 8,3 százalékot emelkedett.
A kínai csipgyártók részvényei azonban továbbra is túlértékeltek a szektortársaikhoz képest,
ráadásul egy olyan időszakban vagyunk, amikor a globális gazdasági recesszió kilátása fenyegeti a csipkeresletet. Az iparág a koronavírus-járvány csúcspontján ellátási problémáktól szenvedett, most viszont a gyenge kereslettől, mivel az infláció és a recessziós félelmek csökkentik az autóktól a mobiltelefonokig mindenben használt csipek megrendeléseit. A félvezetői ágazat átlagosan 57-es P/E rátán forog, ezzel továbbra is a kínai tőzsde legdrágább szektorának számít.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.