Bár a részvényesek védelme fontos szempont az amerikai társasági jogban, ez továbbra sem jelenti azt, hogy a vállalatok nem hozhatnak borzasztó döntéseket – derül ki a delaware-i vállalati bíróság egy döntéséből.
Az eset 2021-re nyúlik vissza, amikor az akkor még Square nevet viselő
Block alapítója, Jack Dorsey Jay Z-vel töltötte a nyarát, majd a cég igazgatótanácsa – amelynek ő volt az elnöke – elé vitte javaslatát arról, hogy fel kellene vásárolniuk a rapper streamingszolgáltatóját, a Tidalt.
A zeneszolgáltató azonban ekkor már ezer sebből vérzett, ráadásul a Block nem is kívánt streaminggel foglalkozni,
ám végül mégis több mint 300 millió dollárt fizetett az alkalmazásért.
A részvényesek pert is indítottak a felvásárlás miatt, hiszen annak bejelentésekor az elemzők arról írtak, hogy Dorsey csupán azért fizette ki a vállalat pénzéből a vételárat, hogy együtt lóghasson Jay Z-vel. Noha az ügyletet Kathleen McCormick – aki Elon Musk és a Twitter a vállalat felvásárlásában végződő perét is vezette – bírónő is borzasztónak nevezte,
mivel arról nem egyedül Dorsey, hanem az igazgatótanács döntött, az ítélet szerint jóhiszeműen, a részvényesek keresetét elutasították.
Az ítélet aláhúzza, hogy a vállalkozások hozhatnak szörnyű döntéseket felelősségre vonás nélkül, ha azt jóhiszeműen teszik. Noha Dorsey esetében kétségkívül fennáll az érdekek ütközése, a felvásárlásról döntő igazgatótanácsról ez már nem mondható el – írja a Gizmodo.
Dorsey és Jay-Z barátsága azonban a felvásárlás óta is töretlen, tavaly például közösen indítottak bitcoin-akadémiát a rapper egykori lakóhelyén,
a Marcy Houses nevet viselő állami bérlakáskomplexumban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.