Várólistát nyitott az Egyesült Királyság lakosai számára a Wall Street-i csatában elhíresült online bróker, a Robinhod. A jelentkezőknek már a következő hetekben korai hozzáférést biztosít, de a teljes rendelkezésre állást a jövő év elején tervezik. Nem a Robinhood az egyetlen digitális értékpapír-kereskedő, amely a brit szigetekre fókuszál, a Webull és a Public is belépett a piacra.
A Robinhood havi aktív felhasználóinak száma nagyjából a felére olvadt a pandémiás időszak csúcsaihoz képest, a kamatlábak gyors emelkedése mellett ugyanis kevesebb kisbefektetőt vonzottak a részvénypiacok, hiszen magas hozamú, kis kockázattal járó alternatívákat választhattak.
Az Egyesült Királyságba belépő brókercégek olyan ügyfélkörnek udvarolnak, amely eddig nem fektetett annyit a részvényekbe, mint az amerikaiak. Az Egyesült Királyság háztartásai a pénzügyi eszközeiknek alig 12 százalékát tartják részvényekben, szemben az amerikai háztartások 39 százalékos arányával.
Az Egyesült Királyság most olyan, mint amilyen az Egyesült Államok volt 2013-ban, amikor a tőkepiacot a hagyományos brókerek uralták, akik magas jutalékkal dolgoztak
– mondta Jordan Sinclair, a Robinhood UK elnöke. Hozzátette: a jutalékmentes tőzsdei kereskedés ma már iparági szabvány az Egyesült Államokban.
A Robinhood és a Public számára az Egyesült Királyság piaca csak az első lépés, hogy megvalósítsák globális ambícióikat. A Webull Hongkongban, Szingapúrban, Japánban, Dél-Afrikában, Ausztráliában, Indonéziában és Mexikóban terjeszkedik, míg az Interactive Brokers professzionális befektetőket és haladó egyéni kereskedőket célzó számláinak több mint kétharmadát az európai és az ázsiai csendes-óceáni térségben nyitották.
Az amerikai brókerpiac már telített, az Egyesült Államokon kívül nagyobb a növekedés – mondta Steve Sanders, az Interactive Brokers marketing- és termékfejlesztési ügyvezető alelnöke.
Az Egyesült Királyság brókerpiacára belépők olyan elismert szereplőkkel versenyeznek, mint az FTSE 100 indexkosárban jegyzett Hargreaves Lansdown vagy az AJ Bell. De a helyi vállalkozások közé tartozik a Freetrade és a Revolut is.
Fontos különbség a tengeren túli és inneni piac között, hogy
az Egyesült Királyságban működő brókercégek nem adhatják el az ügyfelek megbízásait árjegyző cégeknek,
ami Amerikában komoly bevételi forrása a Robinhoodnak.
Nem először próbálkozik a Robinhood a brit szigeteken. A kaliforniai székhelyű vállalat először 2019-ben indított várólistát a brit ügyfelek számára, de ezeket a terveket 2020-ban elvetette. Aztán 2022-ben a Robinhood aláírta a brit kriptovaluta-vállalat, a Ziglu felvásárlását, de az év elején szabályozási bizonytalanságra hivatkozva felmondta a megállapodást.
A Robinhood hatezer amerikai tőzsdén jegyzett részvény és amerikai letéti igazolás (ADR) jutalékmentes kereskedését kínálja az Egyesült Királyságban az ügyfeleinek. A Londonban és más európai tőzsdén jegyzett részvények viszont kezdetben nem lesznek elérhetők. A Robinhood egyesült királyságbeli ügyfelei 5 százalékos hozamot kapnak a brókerszámlájukon lévő be nem fektetett készpénzük után.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.