Továbbra is Londonban érdemes vállalkozást indítani, a brit főváros egyhuzamban a 12. alkalommal bizonyult a legjobb európai vállalalkozáskeltetőnek – derült ki az EU-Startups összesítéséből.
A lista összeállításakor a startupokkal foglalkozó oldal szerkesztői figyelembe vették a vállalkozásalapítással kapcsolatos, egyes városokra vonatkozó Google-keresések számát, a már létrejött vállalkozások tőkebevonási-tőkeemelési sikerességét és az elnyert pénzek nagyságát, illetve azt is, hogy sikerességtől függetlenül összesen hány új vállalkozás jött létre az adott városokban az elmúlt 12 hónap során.
A rangsor élére pedig ismét a brit főváros, London került fel.
Az Egyesült Királyság központja a Brexit ellenére is a legvonzóbb startupcélpont tudott maradni, immáron 12 éve egy huzamban. London elsődleges vonzereje a szakértők szerint minden bizonnyal az, hogy az itt megrendezett tőkeemelések során tudják a friss vállalkozások a lehető legtöbb pénzt bevonni – az elemzők szerint pedig ez a trend minden bizonnyal a közeljövőben sem fog megváltozni.
London ugyanis továbbra is Európa egyik legnagyobb pénzügyi központja, az Egyesült Királyságon belül pedig a tőkealapok 70 százaléka is londoni központtal működik.
A lista második helyén Párizs, a harmadikon pedig Berlin található.
A francia főváros 2016-ig rendre a második helyre futott be a rangsorban, majd 2017-től elvesztette ezüstérmét Berlinnel szemben – idén azonban visszatért a dobogó második fokára, maga mögé utasítva a német fővárost.
A listát összeállító szakértők kiemelik: Párizs és Berlin idei teljesítménye hajszállal különbözik csak egymástól, így könnyedén elképzelhető, hogy a két főváros a közeljövőben ismét helyet cserél majd egymással.
A negyedik helyet Amszterdam szerezte meg,
melyet az elemzők szerint még egy jó ideig meg is fog tudni tartani – jókora távolság van ugyanis közte és a lista ötödik helyezettje, Stockholm között. A svéd főváros az idei lista egyik legnagyobb meglepetése volt, mely a tavalyi nyolcadik helyről tudott idén a dobogó felé méreteset előrelépni.
Nem igazán jeleskednek az innovációban a magyar vállalkozásokBár a mélyponton túl lehet a fejlesztési kedv, a cégek többsége nem tervez új terméket vagy szolgáltatást piacra dobni. |
A hatodik helyre Barcelona, a hetedikre Madrid fért fel, őket München, Zürich, és Milánó követi a listán. A top 10-et Helsinki, és Hamburg követi a 11. és a 12. helyen, a listát pedig Tallin, majd az idén két legtöbb helyezést rontó város, Dublin és Koppenhága zárja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.