Egy hónapnyi szüntelen tőkekiáramlás után július első hetével megtört a jég a digitális eszközökbe fektető alapok körében, a június végével látott 39 milliós kiáramlással szemben ugyanis július első hetében már 441 millió dollárral nőtt ezeknek az alapoknak a kezelt tőkéje, annak ellenére, hogy a bitcoin kifejezetten rossz bőrben volt az elmúlt időszakban.
A CoinShares adatszolgáltató számai alapján, melyeket a Bloomberg szemlézett, az látszik, hogy a július 5-ével végződő héten 441 millió dollár áramlott be a különböző digitális eszközökbe fektető alapokba, melynek legnagyobb része, közel 400 millió dollár a januárban debütáló, az elmúlt három hetet tőkeáramlás tekintetében 1,2 milliárd dolláros mínuszban záró bitcoin-ETF-ekbe folyt be.
Érdekes adat, hogy a második legnagyobb mennyiségű pénz
nem a hamarosan spot-ETF-et kapó etherbe, hanem a solana alapjaiba futott be,
melyek 16 millió dollárral tudták növelni kezelt tőkéjüket, ami 900 százalékos növekedés az előző heti adatokhoz mérten. A solana iránti megugró érdeklődés minden bizonnyal annak köszönhető, hogy nemrég a VanEck alapkezelő beadott egy ETF-engedélyezési beadványt ezzel, a tágabb piacok által relatíve kevésbé ismert token iránt – igaz, az, hogy ez a tőzsdén kereskedett alap a közeljövőben valósággá váljon, kifejezetten valószínűtlen az elemzők álláspontja szerint.
Az etheralapok ezzel párhuzamosan 10 millió dollárt tudtak bevonni, a második legnagyobb kriptodeviza eszközeinek mérlege így az idén már csak 15 millió dollár mínuszban jár.
A bitcoin árfolyama öthavi mélypontot jelentő 55 ezer dollár alá bukott hétfőn, a mélyrepülés mögötti okok között megtaláljuk például a német kormány tokeneladási dömpingjét, a francia választások eredményét és a Mt. Gox bedőlt tőzsde ügyfél-kompenzációjának elindulását is.
A befektetők azonban a mélypont érintésében egyértelműen diszkontált beszállót láttak:
egyetlen nap alatt 295 millió dollár áramlott be az ETF-ekbe,
ekkora tőke pedig bő egy hónapja nem indult már meg az alapok felé.
A nap legnagyobb nyertese a BlackRock alapja volt, amely 187,2 millió dollárra tett szert, de jól járt a Fidelity is, amely 61,5 millió dollárt vont be. Külön érdekes, hogy a rendre mínuszokat mutató Grayscale-alap is pluszban zárta a napot, 25,1 millió dollár áramlott be hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.