BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jó vételi lehetőségeket hozott a BÉT-en a fekete hétfő

A hazai piac még mindig viszonylag olcsónak számít nemzetközi viszonylatban, a kibocsátók működése stabil és lehetőségekkel teli. Az OTP és a Richter részvényeiben is bőven van potenciál a felfutásra.

A globális piacokon a japán carry trade beszűkülése és az ebből adódó turbulencia, valamint az USA foglalkoztatottsági statisztikái igen komoly aggodalmat szültek, amely szinte minden piaci szegmensen végigszáguldott, így a magyar pénz- és tőkepiac sem maradt ki belőle. A hirtelen jött jelentős korrekció a hazai parketten egyértelműen jó lehetőséget teremtett a pozíciók felvételére, a blue chipek gyorsjelentései is alátámasztják, hogy a kibocsátók működése stabil és lehetőségekkel teli, ráadásul nemzetközi viszonylatban a hazai piac még mindig viszonylag olcsónak számít.

Percentage,Growth,Of,Stock,Values,On,Finance,Chart,Is,Crucial
Fotó: Shutterstock

OTP

Az OTP részvénye három kereskedési nap alatt az 50 napos mozgóátlaga alá került, amit a piac szinte napokon belül vissza is zárt, az 50 napos átlagár fölé is tesztelve. Az árfolyam alig magasabb az egy részvényre jutó saját tőkénél, ami így tetemes áremelkedésre adhat okot. A mostani árkorrekció lényegében az elmúlt kétéves trendcsatorna aljához nyomta vissza az árfolyamot, ahonnan ismét megindult egy gyors emelkedés. 

 

Az emelkedő csatorna felső határa megegyezik a fundamentális elemzői konszenzus átlagárával, ezért inkább egy lehetőségként érdemes tekinteni a mostani árfolyamokra, 17 százalék feletti árfolyam-emelkedési potenciállal. A korrekciós állapot miatt a technikai indikátorok egyelőre neutrálisak, amit a hirtelen piaci mozgások okoztak.

Richter

A technikai indikátorok továbbra is erős vételi jelzést mutatnak, amit – a megjelent legfrissebb kibocsátói közlemény alapján – a gyógyszergyártó blue chip fundamentumai is bőven alátámasztanak. A Richter részvényeit sokkal kisebb mértékben érintette a hirtelen jött turbulencia: ugyan a 20 napos átlag alá szúrt egy rövid időre az árfolyam, de lényegében három nap múlva jókora vételi erő jelentkezett a piacán. 

 

Technikai értelemben ezt a korrekciót a kitörés intenzív visszatesztjének is tekinthetjük, így a további árfolyam-emelkedés innen megalapozott. Az indikátorok nem mutatnak túlvettséget, ami szintén jó jel a most befektetni készülők számára. Az elemzői célárak a jelenlegi árfolyamhoz képest 13,73 százalékos hozampotenciált jósolnak.

Mol

A Mol közzétett eredménye komoly fundamentális erőt mutat, ami megnyugtató a befektetők számára, ám a technikai kép továbbra sem biztató. Lényegében már május vége óta az emelkedő trendcsatorna alatt kereskedik az olajipari részvényeket, és a nemzetközi kilátások, például az ukrán csővezetékkel kapcsolatos hírek is megteszik a hatásukat. 

 

Minden mozgóátlag egymás alatt helyezkedik el. A Mol az indikátorok alapján közel van a túladottsághoz, de sajnos ezt még nem értékelhetjük vételi jelzésként.

Magyar Telekom

Az MTelekom részvénye ráült az 50 napos átlagárára, azonban ezt a korrekciót éppen átlagforgalommal érte el a papír, így kijelenthetjük, hogy töretlen a közép- és hosszú távú bizalom a részvények iránt. Jelentésében erős eredményekről számolt be a cég, bár a technikai indikátorok összesített adatai inkább egy eladásra adnak erős jelzést.

 

Bár több elemző is felülsúlyozásra ajánlja az MTelekom részvényét, az elemzők eddig nem voltak hajlandók magasabb célárakat kiadni. 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.