BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Életbe lép a fizetéskorlátozás az angol harmad- és negyedosztályban

A megállapított legmagasabb összeg tartalmazza az alapbérre, az adókra, a prémiumokra, az ügynöki díjakra, az arculati jogokra fordítható pénzt.

Az angol labdarúgás harmadosztályban legfeljebb évente 2,5 millió, a negyedik vonalban 1,5 millió fontot fordíthatnak a játékosok fizetésére a klubok, miután pénteken megszavazták a bérkorlátozást.

„A fizetési plafon egy érzelmi töltettel rendelkező kifejezés, amely korlátozó intézkedés benyomását kelti, de szerintünk egyértelmű, hogy ennek a szabályozásnak a célja és a hatása sem ez” – mondta David Baldwin, az Angol Labdarúgó Liga (EFL) vezérigazgatója.

A megállapított legmagasabb összeg tartalmazza az alapbérre, az adókra, a prémiumokra, az ügynöki díjakra, az arculati jogokra és az egyéb költségekre fordítható pénzt.

Nem tartalmazza viszont azokat az esetleges bónuszokat, amelyeket feljutás vagy továbbjutás után kaphatnak a futballisták.

A játékosok kölcsönadásából származó bevétel csökkenti az adott klub fizetési plafonjának összegét.

Fotó: MI News/NurPhoto

Az EFL-hez tartozó klubok közül jó néhány küzdött pénzügyi nehézségekkel a koronavírus-járvány miatti három hónapos kényszerszünet előtt is.

A világjárvány súlyos hatással lesz a klubjainkra, de a mai szavazás után nem költekezhetnek olyan mértékben, hogy az pénzügyi instabilitást okozzon

– magyarázta Baldwin.

A Premier Leauge-ból kieső klubok anyagi kompenzációt (parachute payment) kapnak. A támogatás célja, hogy a klub likviditása ne kerüljön veszélybe a kisebb bevétellel „kecsegtető” alacsonyabb osztályban. Erről és a kisebb angol klubok a koronavírus-járvány okozta gazdasági nehézségeiről a Világgazdaság korábbi cikkében olvashatnak bővebben.

Hozzátette, együttműködnek az összes klubbal, a PFA-val és más érdekelt felekkel az új szabályok végrehajtása érdekében, továbbá folytatják erőfeszítéseiket az EFL hosszú távú fenntarthatósága érdekében.

A profi játékosok szakszervezete (PFA) ugyanakkor ellenezte a bérek maximálását, mert vezetői szerint fennáll a jogsértés veszélye.

A PFA szerint az egész angol futballt alapjaiban és hosszú távon érintő változás túl gyorsan, a játékosokkal történő előzetes egyeztetés mellőzésével történt, márpedig időt kellene fordítani arra, hogy ebben a kényes témában megfelelő előkészítést követően megfontolt döntés szülessen.

A másodosztályban továbbra is folynak a fizetéskorlátozásról szóló viták, ezért arról nem döntöttek pénteken.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.