A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) ötven intézkedést tervez a koronavírus-járvány miatt jövő nyárra halasztott tokiói játékok költségvetésének a csökkentésére.
A NOB végrehajtó bizottsága szerdán tekinti át a tervezett változtatásokat, amelyeket annak érdekében hozott, hogy ne kelljen korlátozni a versenyszámok mennyiségét, illetve a 15 400 fős sportolói létszámot az olimpián és a paralimpián.
Az intézkedések nem érintik a nyitó- és záróünnepséget, a 121 napos váltófutást az ötkarikás lánggal és a tévéközvetítésekben látható helyszíneket sem.
A tervek szerint
A játékok büdzséjét jelentősen megdobta az 1,43 milliárd dolláros központi stadion, illetve az 520 millióba került úszócsarnok, ezért a rendezők korábban bejelentették, hogy új épületek helyett takarékossági célzattal inkább már létezőket hasznosítanak.
A NOB és a szervezőbizottság további egy-két százalékot kíván lefaragni a 12,6 milliárd dollárra becsült költségvetésből,
amely a japán kormány által tavaly elvégzett vizsgálat nyomán akár ennek a kétszerese is lehet.
Mint azt Tosiro Muto, a szervezőbizottság ügyvezetője elismerte, a házigazdák dolgát nehezíti, hogy néhány szponzor a gazdasági nehézségekre hivatkozva nem újította meg a szerződését. A büdzséből 68 hazai támogató összesen 3,3 milliárd dollárral veszi ki a részét.
A rendezők az év végén vagy 2021 elején teszik közzé döntéseiket a hazai és külföldi szurkolók beengedéséről a versenyhelyszínekre, továbbá a sportolók Japánba belépésének körülményeiről. A szigetországban eddig mintegy 1600 áldozatot követelt a koronavírus-járvány, ezért a kormány 159 ország állampolgárai számára szigorú feltételeket szabott a beutazáshoz.
Az elnevezését – Tokió 2020 – megőrző olimpiát 2021. július 23. és augusztus 8. között tartják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.